Problemy, z którymi zmagała się Violetta Villas
youtube.com/vhs20
Autor Barbara Bujar - 13 Czerwca 2020

Violettę Villas kochały miliony Polaków. Niewielu wie jednak, jak ogromne problemy miała u kresu swojego życia

Violetta Villas jest legendą polskiej sceny muzycznej, która za życia odniosła mnóstwo sukcesów. Mowa tu oczywiście o trofeach zawodowych, prywatnie nie miała tyle szczęścia. Artystka zmarła 5 grudnia 2011 roku. Przed śmiercią przeszła przez koszmar.

Violetta Villas to jedna z najbardziej znanych, a na pewno wyrazistych polskich wokalistek. Urodziła się 10 czerwca 1938 roku w Heusy w Belgii jako Czesława Cieślak. Jej rodzina wróciła do Polski po zakończeniu II wojny światowej i zamieszkała w Lewinie Kłodzkim. Jak podaje Super Express, Cieślak wyszła za mąż, urodziła syna i jako 18-latka zaczęła ćwiczyć swój głos. To właśnie wtedy zaczęła używać swojego pseudonimu, a Polacy i inne gwiazdy muzyczne poznali ją jako Violettę Villas.

Karierę Villas zaczęła już po rozwodzie. Dzięki swojemu ogromnemu talentowi na popularność nie musiała długo czekać. Pierwszym sukcesem wokalistki była wygrana w plebiscycie „Expressu Wieczornego” na najlepszy polski szlagier. Potem posypały się kolejne nagrody. Violetta Villas podczas swojej przygody muzycznej występowała na wielu scenach, m.in. w Sopocie i Opolu, a później także we Francji, Szwajcarii, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Brała udział także w licznych produkcjach filmowych. Violetta Villas miała wiele romansów, wyszła nawet drugi raz za mąż. Małżeństwo jednak skończyło się bardzo szybko.

Jak zachować się podczas burzy? Garść wskazówek, które mogą ocalić nam życieJak zachować się podczas burzy? Garść wskazówek, które mogą ocalić nam życieCzytaj dalej

Violetta Villas zmagała się z poważnymi problemami

Violetta Villas przeniosła się w końcu do swojego rodzinnego domu w Lewinie Kłodzkim. Od kiedy zamieszkała tam w 1998 roku, zaczęło być o niej głośno już nie tylko z powodu romansów i talentu, lecz również ze względu na otwarte przez nią schronisko dla zwierząt. Wokalistka mimo skarg sąsiadów i interwencji sanepidu przez długi czas przygarniała do swojego domu bezdomne psy i koty. Według Super Expressu w pewnym momencie miała ich łącznie około 450, a dodatkowo hodowała kilkanaście kóz.

Problemy artystki zaczęły się po roku 2000. W mediach zaczęło być głośno o przetrzymywaniu jej przez menadżera, który rzekomo ukrywał ją przed ludźmi. O znęcanie się nad kobietą została również jej opiekunka. Niska emerytura spowodowała również kryzys finansowy Villas. W ten sposób artystka zupełnie wycofała się ze swojej kariery. Posądzano ją także o problemy psychiczne, a także o uzależnienie od alkoholu i morfiny. Lekarze zdiagnozowali u niej również zaburzenia urojeniowe.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło nieoczekiwaną zmianę. Od dzisiaj wchodzi w życie

2. Najbardziej awaryjne czy najwięcej spalające. Lista samochodów z problematycznymi silnikami

Violetta Villas zmarła 5 grudnia 2011 roku. Ostatnie lata życia spędziła w swoim rodzinnym domu. Nie miała pieniędzy i nie chciała pomocy od rodziny, z którą żyła w ogromnym konflikcie. Z tego powodu wygląd jej domu pozostawiał wiele do życzenia. Odeszła w biedzie, a prawdopodobnie również w torturach. Jej opiekunka. Elżbieta B. została oskarżona o znęcanie się psychiczne i nieudzielenie pomocy wokalistce. Sprawa początkowo została zlekceważona, ubiegłym roku sąd skazał ją jednak na karę 1,5 roku pozbawienia wolności. Do oskarżeń sąd dołożył głodzenie i zmuszanie do picia alkoholu. Violetta Villas spoczywa na Starych Powązkach w Warszawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus na Komunii. Sanepid pilnie poszukuje uczestników mszy
  2. Andrzej Duda grzmiał o "komuchach" i atakował sędziów. Na wiecu usłyszał pytanie, po którym puściły mu nerwy
  3. Dlaczego w Afryce zarejestrowano tak mało przypadków koronawirusa? Według specjalistów, temperatura wcale nie jest kluczowa
  4. Walczyła na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Nie żyje pielęgniarka
  5. Najczęściej ignorowane objawy raka. Lekceważenie ich może kosztować życie
  6. Marcin Gortat wyjawił swoje plany na oczach całej Polski. W TVN powiedział co będzie robił na emeryturze

Następny artykuł