Wakacje w Jarosławcu zakończyły się kwarantanną. Ośrodek wypoczynkowy został zamknięty
pixabay.com/vperemencom
Autor Barbara Bujar - 8 Sierpnia 2020

Ośrodek wypoczynkowy zamknięty. Pracownicy zarażeni koronawirusem

Wakacje nad morzem to plan, który w tym roku realizuje znaczna część Polaków. Mimo epidemii koronawirusa urlopowicze korzystają z pięknej pogody i tłumnie gromadzą się nad Bałtykiem. Niestety, dla części z nich wypoczynek zakończył się kwarantanną. Po tym, jak u pięciu pracowników ośrodka w Jarosławcu wykryto COVID-19, ponad 30 osób zostało objętych obowiązkową izolacją. Agroturystyka została zamknięta.

Epidemia koronawirusa, która trwa w Polsce od kilku miesięcy, nie przeszkodziła Polakom w zaplanowaniu wymarzonych wakacji. Najczęstszym celem wypoczynku standardowo stały się miejscowości górskie, tereny na Mazurach oraz nadmorskie kurorty. Z tych ostatnich korzysta w tym roku wyjątkowo duża liczba urlopowiczów, a przepełnione plaże nie stanowią dla nich żadnego problemu. Niestety, choć miejscowości leżące nad Bałtykiem cały czas znajdują się w strefie zielonej, nawet tam wakacje mogą zakończyć się zakażeniem.

Rząd wprowadził istotne zmiany dotyczące maseczek. Rozporządzenie już weszło w życieRząd wprowadził istotne zmiany dotyczące maseczek. Rozporządzenie już weszło w życieCzytaj dalej

Wakacje w Jarosławcu zakończyły się kwarantanną. Ośrodek wypoczynkowy został zamknięty

Jak donosi portal WP Wiadomości, nadmorskie miejscowości w Polsce oznaczone są strefą zieloną, co oznacza, że w odróżnieniu od innych regionów naszego kraju, procent zachorowalności na COVID-19 jest tam najmniejszy. Urlopowicze mogą więc w pełni korzystać z uroków wybrzeża i nocować w wybranych ośrodkach wypoczynkowych. Niestety, nie oznacza to jednak, że zagrożenie nad morzem jest zerowe. Ostrożność cały czas jest zalecana.

Mimo obowiązujących restrykcji, których trzeba przestrzegać nawet nad morzem, koronawirus zaatakował kolejnych obywateli naszego kraju. Tym razem COVID-19 zdiagnozowano u pracowników ośrodka wypoczynkowego w Jarosławcu. Pozytywne wyniki testów otrzymało 5 osób. To doprowadziło do masowej kwarantanny.

W ostatnich dniach do sanepidu miały zgłosić się trzy osoby, które zaobserwowały u siebie niepokojące objawy. Wszystkie przebywały wcześniej na wakacjach w Jarosławcu. Ich wypoczynek odbył się w tym samym ośrodku. Badania personelu, które zostały później wykonane, potwierdziły u nich zakażenie wirusem SARS-Cov-2. Zachodniopomorska agroturystyka została zamknięta.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski ogłosił powrót obostrzeń. Obowiązkowe maseczki w każdym miejscu wracają do aż 19 powiatów
2. Nawet 2080 zł dodatku do emerytury. Wyjaśniamy co trzeba zrobić, aby dostać dodatkowy zastrzyk gotówki

Zachorowanie pięciu osób z obsługi ośrodka w Jarosławcu spowodowało, że przebywający nam wczasowicze zostali poddani obowiązkowej izolacji. W tym momencie na kwarantannie ma przebywać 31 osób. Działalność ośrodka została wstrzymana do czasu, aż personel wyzdrowieje i będzie mógł wrócić do pracy. Turyści, którzy spędzali tam swój urlop, będą mieli wykonane testy na obecność wirusa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wąż grasuje po warszawskim osiedlu. Rada osiedla ostrzega, uważajcie
  2. Mocne starcie Magdaleny Ogórek z posłanką na antenie TVP Info. "Wymaga tego podstawowy szacunek"
  3. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Zaginiony piłkarz odnaleziony martwy
  4. Wojciech Cejrowski ma poważne problemy ze zdrowiem? Podróżnik opublikował bardzo niepokojący wpis
  5. Kiedy czeka nas prawdziwe nasilenie epidemii? Niepokojące słowa prezesa PAN
  6. Wnuczek zafundował 87-letniej babci makijaż, który odmłodził ją o kilkadziesiąt lat

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł