Wakacje: obowiązkowy test w Egipcie
.
Autor Karol Zaborowski - 11 Sierpnia 2020

Nowy nakaz wejdzie w życie już za kilka dni. Dotyczy wielu Polaków

Wakacje zazwyczaj kojarzą nam się z beztroską i zasłużonym urlopem po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Niestety ze względu na pojawienie się koronawirusa wprowadzono liczne przepisy, a jeden z nich wejdzie w życie już za kilka dni.

Wakacje poza granicami naszego kraju z roku na rok stają się coraz częstszym wyborem Polaków. Co więcej, jeżeli tylko trochę poszukamy, możemy znaleźć naprawdę wyjątkowe okazje, dzięki którym wyjazd za granicę na urlop może być tańszy niż wakacje nad Bałtykiem.

Jednak w dobie panującej obecnie pandemii koronawirusa podróżujący mogą napotkać na wiele problemów, o których lepiej wiedzieć jeszcze zanim wybierzemy się na wymarzony wyjazd.

Polacy masowo nie przestrzegają obostrzeń. Wprowadzenie czerwonych i żółtych stref coś zmieniło?Polacy masowo nie przestrzegają obostrzeń. Wprowadzenie czerwonych i żółtych stref coś zmieniło?Czytaj dalej

Testy na koronawirusa przed wyjazdem na wakacje

Pierwszą kwestią, o której warto pamiętać, jest to, że w niektórych krajach nadal panuje obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Wiele osób ma już serdecznie dość tego obostrzenia, ale nieprzestrzeganie go może się dla nas skończyć bolesnym finansowo mandatem.

Jednak co ważniejsze, już w nadchodzących dniach, bo 15 sierpnia polskich turystów wybierających się do Egiptu obowiązywać będzie zupełnie nowy przepis. Chodzi dokładniej o nakaz przedstawienia negatywnych testów PCR na koronawirusa.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje bohaterka Powstania Warszawskiego. Nim odeszła podzieliła się ważnym wyznaniem na temat tamtych czasów

2. Na starym dokumencie będziesz mógł sporo zyskać. Rząd podpisał ustawę, lepiej zajrzyj do szuflady

Taki test trzeba wykonać w okresie 72 godzin przed przekroczeniem Polskiej granicy. Jak podaje Radio ZET, obowiązek ten nie dotyczy osób, które przybywają lotami bezpośrednimi do Sharm El-Sheikh, Taby, Hurghady, Marsa Alam oraz Matrouh.

- Ważne zmiany dla podróżnych wjeżdżających do Egiptu. Władze tego kraju 15.08 wprowadzą obowiązek okazywania negatywnych testów PCR na koronawirusa. Nie dotyczy to turystów przybywających lotami bezpośrednimi do Sharm El-Sheikh, Taby, Hurghady, Marsa Alam oraz Matrouh - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żarty się skończyły, warszawiacy nie wejdą do sklepu jak do tej pory. Jest oficjalne stanowisko
  2. Myśleliście, że widzieliście już wszystko? Przedstawiamy kolosalne zarobki kierowcy Kaczyńskiego, będziecie zdumieni
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. Niezwykłe nagranie fali uderzeniowej w trakcie porodu w Bejrucie. Co za moc

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł