Wakacje: kolejne kąpieliska nad Bałtykiem zostały zamknięte
pixabay.com/MolnarSzabolcsErdely
Autor Barbara Bujar - 15 Sierpnia 2020

Sanepid zamyka kolejne kąpieliska nad Bałtykiem. Powodem nie jest jednak koronawirus, lecz inne zagrożenie

Wakacje nad Bałtykiem cieszą się ogromną popularnością. Ludzie z całej Polski przyjeżdżają tam, bo móc odpocząć i w pełni skorzystać ze słonecznej pogody. Niestety, możliwości wejścia do wody urlopowicze nie mogą być stuprocentowo pewni. W związku z utrzymującym się zakwitem sinic sanepid podjął decyzję o zamknięciu kolejnych ośmiu kąpielisk.

Wakacje nad Bałtykiem przyciągają tłumy Polaków. Epidemia koronawirusa sprawiła, że obywatele naszego kraju przez długi czas musieli pozostawać w domach. W związku z tym większość z nich skorzystała z poluzowanych restrykcji i zaplanowała swój urlop. Radość z możliwości wyjazdu szczególnie widoczna jest nad Morzem Bałtyckim, którego plaże są w tym roku wyjątkowo oblegane. Niestety, w niektórych miejscach urlopowicze będą mogli pozwolić sobie jedynie na odpoczynek na plaży. Do wody nie wejdą.

Mąż Marii Czubaszek przerwał milczenie. Wyjawił sekret dotyczący śmierci gwiazdyMąż Marii Czubaszek przerwał milczenie. Wyjawił sekret dotyczący śmierci gwiazdyCzytaj dalej

Wakacje nad Bałtykiem. Kolejne kąpieliska zamknięte przez sanepid

Jak informuje serwis internetowy Radia Zet, w wodach Bałtyku po raz kolejny zaobserwowano wzmożony zakwit sinic, których obecność stwarza zagrożenie dla zdrowia człowieka. W związku z tym Główny Inspektorat Sanitarny systematycznie bada sytuację i prosi Polaków o zachowywanie szczególnej ostrożności. Sytuacja może zmieniać się z godziny na godzinę, a objawy zakażenia mogą być bardzo nieprzyjemne.

Wysoka temperatura, która towarzyszy nam w ciągu ostatnich dni stwarza idealne warunki na rozrost niebezpiecznych sinic. Kontakt organizmów z ciałem człowieka lub połknięcie zanieczyszczonej wody może skutkować uciążliwymi objawami. Zalicza się do nich przede wszystkim wysypkę, biegunkę, bóle brzucha i wymioty. Ich wystąpienie może świadczyć o rozwinięciu się silnej dolegliwości układu pokarmowego. W przypadku zaobserwowania takich symptomów konieczna jest konsultacja lekarska.

Aby uniknąć takich konsekwencji, sanepid na bieżąco kontroluje sytuację w wodzie Morza Bałtyckiego. Kiedy eksperci wykryją w niej sinice, zamykają poszczególne plaże i ogłaszają zakaz kąpieli. Sytuacja jest jednak bardzo dynamiczna i szybko może się zmieniać. Z uwagi na fakt, że sinice są niesione prądami wodnymi lub wiatrem i stale się przemieszczają, zamknięte kąpielisko może zostać ponownie otwarte i na odwrót.

Dzisiaj grzeje: 1. Aktorka "M jak Miłość" trafiła do szpitala. Wiadomo, co się z nią dzieje
2. Razem z L4 możesz mieć kontrolę w pakiecie. Dotąd zakwestionowali co trzecie zwolnienie lekarskie

Aktualizacja danych z czwartków informuje o zamknięciu kolejnych kąpielisk nad polskim morzem.

- Są to dwa kąpieliska w Gdyni – w Babich Dołach i Redłowie, dwa w Gdańsku – Jelitkowo Klipper i Brzeźno, oba w Stegnie oraz te w Mikoszewie i Jantarze. Zabronione jest też korzystanie z wody w kąpielisku przy Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym "Rzewnica" nad jeziorem Szczytno - podaje Radio Zet.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Druzgocąca zbrodnia na urodzinach. Szczegóły dla osób o mocnych nerwach
  2. Dziennikarka TVN została napadnięta przez nietrzeźwego mężczyznę pod kościołem. Ujawniła szczegóły dramatycznej historii ze swojej młodości
  3. Marian Glinka przez lata był idolem wielu Polaków. Zabrała go podstępna choroba, której nie warto lekceważyć
  4. Był prawdziwym wzorem do naśladowania. Tłumy ludzi na wzruszającym pogrzebie Marcina Kolczyńskiego
  5. Najwięcej zakażeń już nie na Śląsku. Nowy region wyszedł na prowadzenie, Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia dlaczego
  6. Odkrył, co znajduje się tuż pod stopami turystów na plaży w Kołobrzegu. Pomógł mu w tym wykrywacz

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł