Wakacje: 21-latka prawie straciła nogę
fot. pixabay.com
Autor Karol Zaborowski - 16 Grudnia 2019

21-latka podczas wakacji stanęła na jeżowca. Dziewczyna prawie straciła nogę

Wakacje rzadko kiedy kojarzą nam się z jakimś niebezpieczeństwem. Jednak podczas kąpieli w ciepłych wodach musimy uważać nie tylko na fale i prądy morskie, ale również wodne żyjątka, które mogą się dla nas stać bardzo niebezpieczne.

Wakacje w ciepłych krajach są marzeniem wielu osób, zwłaszcza teraz, gdy za oknem widać częściej chmury niż słońce. Jednak trzeba być świadomym, że nawet podczas zwykłej kąpieli w morzu lub oceanie mogą na nas czekać pewne niebezpieczeństwa. Bardzo boleśnie przekonała się o tym pochodząca z Wielkiej Brytanii 21-latka, która nadepnęła na jeżowca.

Jeżowiec bez wątpienia zasługuje na swoją nazwę, ponieważ jego ciało chronione jest przez niezwykle ostre kolce. Niektóre z ich gatunków są silnie jadowite, ale nawet te nieposiadające trucizny, mogą wywoływać poprzez ukłucie silne infekcje bakteryjne. Co ciekawe, w niektórych częściach świata uznawane są za przysmak.

Nieoczywiste objawy świadczące o zbyt wysokim cholesterolu. Wystarczy przyjrzeć się swoim oczomNieoczywiste objawy świadczące o zbyt wysokim cholesterolu. Wystarczy przyjrzeć się swoim oczomCzytaj dalej

Wakacje, które prawie skończyły się tragedią

21-letnia Phoebe Robertson wraz z rodziną wybrała się na wakacje na wyspę Barbados. Niestety podczas jednej z kąpieli studentka nadepnęła na jeżowca, a na skutek skaleczenia jej noga zaczęła bardzo mocno puchnąć. Miejscowi lekarze przypisali jej antybiotyki oraz odkazili ranę chusteczkami z alkoholem.

Jak podaje portal 5minutdlazdrowia.pl, opuchlizna na nodze 21-latki zaczęła stopniowo maleć, a Phoebe oraz jej rodzina wrócili do Wielkiej Brytanii. Wtedy też stan zdrowia studentki zaczął się gwałtownie pogarszać i niezbędna była kolejna hospitalizacja.

Po wykonaniu odpowiednich badań lekarze ustalili, że na skutek infekcji bakteryjnej rozwinęła się w organizmie 21-latki sepsa, która zagrażała jej życiu. Niezbędna była natychmiastowa operacja, a jak się z czasem okazało, studentka musiała ich łącznie, aż cztery.

Na szczęście ostatecznie 21-latka wygrała z chorobą i udało jej się nawet zachować nogę, jednak musiała na nowo uczyć się chodzić, a nawet samodzielnie stać. Lekarze nie ukrywają, że studentka miała niesamowite szczęście, iż nie straciła swojej nogi. Teraz Phoebe powoli wraca do zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mąż zaraz po ślubie przestał się odzywać do żony. Dopiero po 20 latach przemówił i wyjawił powód milczenia
  2. Różal potroił stawkę za znalezienie zwyrodnialca, który w potworny sposób skatował psa
  3. Zioło, o którym wiele osób zapomniało. Jego właściwości są niesamowite
  4. Nie żyje uwielbiana polska dziennikarka. Przegrała walkę z nowotworem
  5. Z ostatniej chwili: b. polski premier wygrał z rakiem! Będzie żył
  6. Jej brzuch stale się powiększał. Lekarze na jej widok wpadli w panikę, prawie eksplodowała od środka

Następny artykuł