wakacje bez kąpieli
fot. https://pixabay.com/ PublicCo
Autor Natalia Niewczas - 17 Sierpnia 2020

Złe wieści dla osób wybierających się na urlop. Pojawiły się nowe zakazy

Wakacje zachęcają urlopowóczów do korzystania z uroków letniej pogody. Wraz z naturalnym słonecznym światłem przychodzi nowa energia, a z nią chęć na wodne kąpiele. Przyjemności pływania w szumiącym morzu czy jeziorze czasem trudno sobie odmówić. Jak się jednak okazuje, nie zawsze jest ona bezpieczna.

Wakacje mogą przeobrazić się w koszmar, jeśli rozkoszujący się wolnym czasem turysta nie zachowa zdrowego rozsądku. Tym razem nie chodzi o nowe ognisko koronawirusa, a ostrzeżenie wydane przez Główny Inspektorat Sanitarny. Wielu Polakom nie przypadną do gustu najnowsze zalecenia instytucji.

Koronawirus w TVP. Jest oficjalne potwierdzenieKoronawirus w TVP. Jest oficjalne potwierdzenieCzytaj dalej

Wakacje nad morzem, ale bez pływania

Wakacje nad Polskim morzem to dla wielu spragnionych wypoczynku Polaków jeden z wymarzonych letnich scenariuszy. Niektórzy decydują się na spędzanie urlopu w kraju z obawy przed szalejącą epidemią koronawirusa. Niezależnie od powodu obrania kierunku na Bałtyk, wszyscy turyści bez wyjątku będą musieli zastosować się do nowych wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W grę wchodzi bowiem bezpieczeństwo zażywających kąpieli urlopowiczów.

Jak podaje portal webniusy.com, Główny Inspektorat Sanitarny podjął pilną decyzję o zamknięciu kilku kąpielisk nad Morzem Bałtyckim. Powodem jest odkrycie zakwitów sinic. Zakazem objęto gdyńskie Babie Doły, Mechelinki (powiat pucki w województwie pomorskim), Sopot-K22 i Sztutowo.

Wszystkie aktualne informacje dotyczące ograniczeń znajdują się na oficjalnej stronie instytucji. Każdy, kto planuje podróż nad polskie morze, powinien niezwłocznie się z nimi zapoznać.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej objawy były książkowe. Lekarze nie mogli postawić diagnozy przez ponad dekadę
2. Polski lek na koronawirusa wystartował. Właśnie ruszyła produkcja

Zakwity sinic wielokrotnie doprowadzały do zamknięcia nadmorskich kąpielisk. Szczególnie niebezpieczne dla człowieka są toksyny produkowane przez podobne do glonów organizmy. Zatrucie sinicami może skutkować uszkodzeniem narządów wewnętrznych, na przykład wątroby - właśnie dlatego, celem uchronienia ludzkiego zdrowia, sanepid często decyduje się na wprowadzenie zakazów, które każdy przebywający nad morzem turysta powinien respektować.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta spojrzała na ścianę i zamarła z przerażenia. Co zobaczyła sprawiło, że natychmiast wezwała pomoc
  2. "Milionerzy" łamią zasady? Padły poważne oskarżenia, chodzi o Huberta Urbańskiego
  3. Krzysztof Jackowski podzielił się kolejną wizją. Jasnowidz ostrzega przed wielkim zagrożeniem dla Polski
  4. Koronawirus na weselu. Aż 600 osób objętych kwarantanną, jest mocny komentarz Inspektora Sanitarnego
  5. Każdego roku zabija miliony osób na całym świecie. Objawy choroby wieńcowej powinien znać każdy
  6. Nie dbała o siebie przez lata. Po metamorfozie jej uroda zapiera dech w piersiach

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł