Kolejne plaże zamknięte nad Bałtykiem. Powód jest jeden

Kolejne plaze nad Bałtykiem zamknięte
pixabay.com/gosiak1980
Autor Barbara Bujar20.07.2020

Wakacje nad Bałtykiem to plan wielu Polaków. Niestety nie w każdej miejscowości będą oni mogli w pełni skorzystać z uroków morza. Najnowsze informacje potwierdzają decyzję Głównego Inspektoratu Sanitarnego o zamknięciu poszczególnych plaż. Kąpiele zostały zabronione między innymi w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Przyczyną okazały się sinice.

O sinicach słyszy się bardzo często. Ich obecność jest szkodliwa, a to podkreślane jest w szczególności w wakacje. Organizmy lubią przebywać w wodzie i powodują, że staje się ona brudna i mętna, a jej zapach nie jest niczym przyjemnym. Dużo gorsze jest jednak to, że kontakt z nimi może prowadzić do powstania charakterystycznych i czasem niebezpiecznych objawów. Sinice mogą bowiem przyczyniać się między innymi do pojawienia się rumienia skórnego, wymiotów, duszności oraz bólu brzucha i głowy.

Szumowski zabiera głos w sprawie szczepionki. Mówi też o nowych testachSzumowski zabiera głos w sprawie szczepionki. Mówi też o nowych testachCzytaj dalej

Wakacje nad Bałtykiem nie na wszystkich plażach. GIS zamknął niektóre znane kąpieliska

Kiedy następuje zakwit sinic, a ich ilość zaczyna stwarzać zagrożenie dla zdrowia człowieka, ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w porozumieniu z pracownikami Głównego Inspektoratu Sanitarnego podejmują decyzje o zamknięciu poszczególnych kąpielisk. W Polsce dzieje się tak co roku. W te wakacje stało się podobnie.

Jak podaje Radio Zet, ratownicy i pracownicy sanepidu zadecydowali o wywieszeniu czerwonych flag w kilku znanych miejscach nad Bałtykiem. Czynność ta została spowodowana troską o zdrowie plażowiczów. Kąpiel w morzu na podanych plażach jest surowo zabroniona, o czym bezwzględnie należy pamiętać.

O zamknięciu poszczególnych plaż GIS informuje na bieżąco. Na ten moment nieczynne kąpieliska w głównej mierze znajdują się na terenie znanych nadmorskich miast. Na liście takich miejsc znalazły się: Sopot-Kamienny Potok-Koliba, Gdynia Redłowo, Molo Brzeźno, Dom Zdrojowy Brzeźno, Jelitkowo oraz Jelitkowo Klipper. Kąpiel w tych miejscach mogłaby odbić się na zdrowiu człowieka. Z tego względu ratownicy pilnują, aby nikt nie miał możliwości wejścia do wody.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważna zmiana w polskim szkolnictwie. Wejdzie w życie wraz z początkiem września

2. Pancerne konto na ciężkie czasy. Do kasy komornik nawet się nie zbliży

Sinice to poważne zagrożenie, nad którym specjalne służby przez cały czas prowadzą kontrolę. Niebezpieczeństwo pojawia się jedynie na zamkniętych plażach, w innych rejonach kąpiele są bezpieczne i śmiało można ich zażywać. Za każdym razem należy jednak pamiętać o podstawowych zasadach przebywania w wodzie i zachowaniu szczególnej ostrożności. Na wypoczynek warto zdecydować się na plaży strzeżonej, gdzie stan wody jest cały czas badany i poddawany szczegółowym kontrolom.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna decyzja MON. Trasa S8 zmieni nazwę, będzie bardzo historyczna
  2. Nieludzkie, nowy mąż nie chciał pasierbicy, więc matka spakowała 2-latkę i zostawiła w domu opieki społecznej. Łzy same cisną się do oczu;
  3. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  4. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  5. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  6. Muzułmanka z dwójką dzieci weszła do tramwaju w Warszawie. Niebywałe, co się potem wydarzyło

Następny artykuł