wakacje nie zwalniają z odpowiedzialności
fot. https://unsplash.com/ Theme Inn
Autor Natalia Niewczas - 24 Sierpnia 2020

Tragiczna wiadomość obiegła media. Autobus z turystami runął z urwiska

Wakacje, a zwłaszcza długo wyczekiwany urlop, z założenia mają być powodem do radości. W tym wypadku letni wyjazd skończył się dla turystów w najgorszy możliwy sposób. Z powodu wyjątkowo tragicznego wypadku życie straciło aż kilkanaście osób.

Wakacje, mimo wciąż aktualnego zagrożenia epidemiologicznego, wpłynęły na zagęszczenie ruchu drogowego. Z większą liczbą przemieszczających się pojazdów wzrosło także ryzyko potencjalnych wypadków. Do jednego z tragicznych zdarzeń doszło w ostatnim czasie Gruzji.

Czuła jedynie ból zęba. Nikt się nie spodziewał, że to objaw niebezpiecznej chorobyCzuła jedynie ból zęba. Nikt się nie spodziewał, że to objaw niebezpiecznej chorobyCzytaj dalej

Wakacje nie zwalniają z ostrożności

Wakacje, jak się okazuje, przynoszą także szereg smutnych doniesień ze świata. Tym razem nie dotyczą one szalejącej epidemii koronawirusa, a wypadku. Dnia 23 sierpnia z urwiska runął pojazd pełen turystów.

Jak podaje portal wiadomości.radiozet.pl, w niedzielę w północno-wschodniej Gruzji miał miejsce tragiczny wypadek. W okolicach turystycznej wioski Szatili pasażerski bus nagle wypadł z jednej z górskich dróg i runął w dół z wysokości 80 metrów. Droga uznawana jest za szczególnie niebezpieczną, zimą pozostaje nieprzejezdna. Do wypadku mogły przyczynić się niekorzystne warunki atmosferyczne: opady deszczu i ograniczona widoczność.

Pojazdem podróżowało dwadzieścia osób, ich tożsamość wciąż jest ustalana. Wiadomo jednak, że aż 17 obywateli zmarło - trzech jest ciężko rannych i przebywa obecnie w szpitalu. W związku z powyższym dzień 25 sierpnia ogłoszono w Gruzji dniem narodowej żałoby. Wszystkie tamtejsze flagi będą opuszczone do połowy masztu.

Dzisiaj grzeje: 1. Uczniowie przerażeni, rodzice łapią się za głowy. Dzieci jednak nie pójdą do szkoły 1 września?

2. Prawdziwy skarb na kółkach odnaleziony w Polsce. Warty fortunę Mercedes poraża bogactwem

Dane polskiej policji pokazują, że tylko w 2020 roku w Polsce doszło już do niemal 400 niebezpiecznych zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. Tylko ostatniej doby policja powiadomiła o 5 kolejnych wypadkach. Przyczyną wielu z nich jest niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego (przekraczanie prędkości), brawura kierowców i lekceważenie oznak zmęczenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Klamka zapadła, minister edukacji podjął decyzję. Chodzi o przesunięcie roku szkolnego
  2. Stan zdrowia Gienka Loski nadal bardzo poważny i nie ulega zmianie. Wciąż potrzebna pomoc dla wokalisty, żona komentuje
  3. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli
  4. TVN ujawnił skandaliczną prawdę. Nie mieści się w głowie, do czego dochodzi w karetkach
  5. Była premier zarażona koronawirusem. Rzeczniczka przekazała przykre wiadomości o stanie zdrowia
  6. Spędzili ze sobą 54 lata i nikt nie spodziewał się takiego zakończenia. Prawdziwa miłość do grobowej deski

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł