warzywa: niebezpieczna bakteria w mrożonkach
pixabay_fotoblend
Autor Damian Witoń - 16 Lutego 2020

Jadasz mrożone warzywa? Sprawdź koniecznie, czy nie kupiłeś produktu ze śmiertelnie niebezpieczną bakterią

Warzywa na patelnię, które do niedawna znajdowały się w ofercie popularnej w naszym kraju sieci sklepów zostały wycofane ze sprzedaży. Wszystko przez niebezpieczną bakterię, która może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Sprawdź, czy nie masz ich w lodówce.

Warzywa na patelnię są bardzo popularnym produktem, wybieranym przez wielu z nas. Są łatwe w przygotowaniu oraz posiadają kuszące walory smakowe. Jeśli jesteś jedną z osób, które po nie sięgają, sprawdź koniecznie, czy w twojej lodówce nie czyha na Ciebie śmiertelne niebezpieczeństwo.

Coraz więcej osób choruje na nowotwory. Na kielecką onkologię trafiły relikwie świętej FaustynyCoraz więcej osób choruje na nowotwory. Na kielecką onkologię trafiły relikwie świętej FaustynyCzytaj dalej

Warzywa, które mogą zawierać bardzo groźną dla życia człowieka bakterie

Jak podaje portal zdrowie.wprost.pl, w mrożonce warzywnej All Seasons odkryto obecność bakterii Listeria monocytogenes, która może stanowić zagrożenie dla życia człowieka. Statystyki mówią, że nawet od 20 do 30 procent przypadków zakażeń, kończy się śmiercią. Bakteria może wywołać tak zwaną listeriozę, czyli chorobę, która objawia się gorączką oraz biegunką i jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży.

Obecność Listerii monocytogenes podejrzewa się jedynie w konkretnym produkcie, którym jest zamknięta w zielonym opakowaniu mieszanka mrożonych warzyw All Seasons opatrzona podpisem “Warzywa na patelnię”, ważąca 450g. Można było nabyć ją w sklepach Aldi, zanim sieć postanowiła wycofać skażone pożywienie ze swojego asortymentu.

Oficjalna strona sklepu podaje numer seryjny trefnej partii warzyw. Powinniśmy obawiać się produktu z następującym ciągiem cyfr: L200120, którego data użyteczności do spożycia ustalona została na grudzień 2021 roku.

Jeżeli posiadamy w swoim domu tę mieszankę warzyw, pod żadnym pozorem nie powinniśmy jej spożywać. Można zwrócić ją do sklepu, bez konieczności okazywania paragonu. Producent Agram S.A. zapewnia, że inne produkty, które oferuje, są całkowicie bezpieczne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poszła na kolację z przyszłym zięciem. Kilka dni później odkryła zdjęcie, które musiała pokazać córce jeszcze przed ślubem
  2. 20-latek odebrał sobie życie, bo nie mógł znaleźć pracy. Wstrząsające
  3. 4-miesięczna Tosia walczy o życie. Rodzice dziewczynki proszą o pomoc
  4. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  5. Nie żyje 16-letnia Karolina. Nastolatka przez pół życia walczyła z chorobą
  6. Dramat rodzinny po The Voice Kids. Nieuleczalna choroba zaatakowała nagle młodą gwiazdkę, nie oszczędziła też jej siostry

Następny artykuł