Węgiel aktywny zastosowanie
screen youtube.com/Red Lipstick Monster
Autor Karol Zaborowski - 22 Listopada 2019

Leczy trądzik, wybiela zęby i oczyszcza z toksyn. Skuteczny środek, który kosztuje grosze

Węgiel aktywny znany jest już od tysięcy lat, a jego działanie lecznicze wykorzystywane było nie tylko w przypadku problemów żołądkowo-jelitowych. Mimo że kosztuje dosłownie kilka złotych, to może nam pomóc w wielu dolegliwościach.

Węgiel aktywny bez problemu kupimy w każdej aptece, a wiele osób ma go nawet w swoich domach, tak na wszelki wypadek. Jednak stosowany jest najczęściej w przypadku zatruć pokarmowych, ponieważ doskonale wchłania toksyny z naszego układu pokarmowego. Niestety zapominamy, że można to wykorzystać również w innych sytuacjach.

Jedną z nich jest, chociażby wybielanie zębów, które szczególnie w ostatnim czasie zyskało na popularności. Na rynku dostępne są specjalne płyny, czy też pasty, a niektórzy producenci do swoich produktów zaczęli dodawać właśnie węgiel aktywny. Jednak taką pastę można przygotować samemu w domu, dzięki zaoszczędzimy kilka złotych.

Przez ponad 10 lat brała tabletki antykoncepcyjne. Nawet nie zauważyła, jakie zmiany zaszły w jej mózguPrzez ponad 10 lat brała tabletki antykoncepcyjne. Nawet nie zauważyła, jakie zmiany zaszły w jej mózguCzytaj dalej

Węgiel aktywny nie tylko na zatrucia pokarmowe

Węgiel aktywny zbiera zabarwienia z naszego szkliwa, które powstają np. po wypiciu kawy. Wystarczy rozmieszać zawartość kapsułki węgla aktywnego z kilkoma kroplami wody. Tak przygotowaną miksturę nakładamy na szczoteczkę i zaczynamy myć nią zęby. Pamiętajmy, aby nie dociskać zbyt mocno szczoteczki, ponieważ w ten sposób można uszkodzić szkliwo. Kiedy już równomiernie rozprowadzimy pastę, pozostawiamy ją na 3 minuty, a następnie płuczemy jamę ustną.

Jak podaje portal 5minutdlazdrowia.pl, węgiel aktywny dzięki swojej zdolności do niwelowania toksyn sprawdzi się również w roli środka, który zapobiegnie powstaniu kaca, po długiej nocy pełnej zabawy. Musimy jednak pamiętać, aby zażyć 4 kapsułki zaraz po spożyciu alkoholu. Dzięki temu wchłonie on niebezpieczne toksyny.

Węgla można też użyć do zrobienia maseczki na twarz, która oczyści naszą skórę i pomoże zwalczyć trądzik. Najlepiej jest dodać go do żelatyny i w ten sposób nałożyć na twarz. Dobrym pomysłem będzie również wsypanie zawartości kilku kapsułek do kąpieli. To sprawi, że zadbamy o skórę nie tylko na twarzy. Pamiętajmy jednak o porządnym opłukaniu ciała po takiej kąpieli, ponieważ węgiel może lekko barwić.

Niektórzy dodają również węgiel do jedzenia, aby w pełni wykorzystać jego działanie detoksykujące. Dodatkowo dzięki temu, można otrzymać przysmaki w bardzo nietypowym i ciekawym czarnym kolorze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lepiej zwracać uwagę na kolor ziemniaków. Niektóre z nich są trujące
  2. Łosoś hodowlany jest jednym z najbardziej toksycznych produków. Producenci ukrywają przed nami prawdę
  3. Nowa moda wśród nastolatków zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje 11-latek
  4. Z czego produkowane są parówki? Niektóre osoby mogą stracić apetyt

Następny artykuł