wesela zmienią się całkowicie
fot. https://pixabay.com/ Pexels
Autor Klaudia Gaicka - 6 Sierpnia 2020

Resort zdrowia zapowiedział ważne zmiany na weselach. Nie każdy będzie mógł na nie pójść

Wesela stają pod znakiem zapytania. Nawet jeżeli wciąż będą organizowane, nie będą wyglądać tak, jak to było wcześniej. Plany przyszłych nowożeńców mogą zostać pokrzyżowane, już niedługo w życie mają wejść nowe przepisy, które pomogą ograniczyć epidemię.

Wesela stanowią ważny element polskiej kultury. Tymczasem plany przyszłych są zagrożone. Nowe obostrzenia mają całkowicie zmienić najbliższą przyszłość zakochanych i nie tylko.

Arnold Boczek ze Arnold Boczek ze "Świata według kiepskich" zmaga się z poważną chorobą. Ostatnio zmienił się nie do poznaniaCzytaj dalej

Wesele mają ulec poważnym zmianom lada dzień

Rządzący już od jakiegoś czasu zapowiadają powrót niektórych obostrzeń. Podstawowe różnica dotycząca nowych obostrzeń i tych sprzed kilku miesięcy ma dotyczyć przede wszystkim taka, że nowe zalecenia mają dotyczyć tylko wybranych powiatach, a nie w całym kraju.

- Wiemy, że każda rodzina chciałaby w możliwie najszerszym gronie bawić się na weselach, ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa w tego rodzaju imprezach dla seniorów – zapowiedziała wiceminister rozwoju Olga Semieniuk, o czym informuje czwartkowa "Rzeczpospolita".

Jak podaje portal Polsatnews.pl, nowe wytyczne mają się pojawić już w tym tygodniu. Możemy się spodziewać również, że zmiany bardzo szybko wejdą w życie.

- Razem z wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim i głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem spotkaliśmy się z przedstawicielami branży ślubnej, by wspólnie zastanowić się nad zasadami, które pozwolą parom młodym i ich gościom bawić się nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo – tłumaczyła minister.

Ważna zmiana ma dotyczyć również najstarszych obywateli. W przypadku seniorów chęć zabawy i pielęgnowania więzi rodzinny przegra z bezpieczeństwem.

- Seniorzy, którzy są zaliczani do osób najbardziej narażonych na śmiertelne powikłania koronawirusa, będą najprawdopodobniej musieli zostać w domu - poinformowała "Rz".

Wiceminister Semeniuk zapowiedziała również możliwe ograniczenie liczby uczestników biorących udział w uroczystości weselnej. Wiceminister rozwoju wyjaśniła również, że sporządzając nowe wytyczne, uwzględniono postulaty branży weselnej.

- Dałam przedsiębiorcom dzień na ich przedstawienie. Teraz te propozycje są przedmiotem analizy technicznej i merytorycznej – powiedziała.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania klientów restauracji, w której wykryto koronawirusa
2. Porażający skok zakażeń, kolejny rekord. Liczba, która mrozi krew

To jednak nie koniec zmian, rząd zapowiedział również poszerzenie restrykcji dot. zakupów w sklepach. Już niedługo może się okazać, że osoby bez maseczki nie będą mogły zrobić zakupów.

- Prawo za chwileczkę się zmieni i sklepy będą miały obowiązek wymagania maseczek od osób, które robią zakupy. [...] Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu takie prawo zostanie uchwalone. I będzie to obowiązek - wyjawił Główny Inspektor Sanitarny.

Czekamy na nowe zmiany i będziemy was na bieżąco o nich informować.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Młoda kobieta zginęła w wypadku. Na jaw wychodzą nowe fakty
  2. Kinga Duda zrobiła coś niezwykle wymownego podczas zaprzysiężenia. Drobny szczegół mówi więcej niż tysiąc słów
  3. Objawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
  4. Dobre wieści. Jerzy Stuhr po raz pierwszy pojawił się na wizji po przebytym udarze
  5. Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedź
  6. 20-latka wzięła ślub z lalką zombie. Wspólne zdjęcia i wideo wbijają w fotel

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł