Nowe wytyczne organizacji wesel
pixabay.com/StockSnap
Autor Barbara Bujar - 28 Maja 2020

Co z weselami w 2020 roku? Są nowe wytyczne rządu

Wesela doczekały się powrotu. Premier Mateusz Morawiecki poinformował o zmianach, które wejdą w życie już 6 czerwca. Zabawę będzie można śmiało zorganizować, należy przestrzegać jednak pewnych zasad.

Odmrażanie gospodarki trwa. W pierwszym etapie otwarte zostały lasy i parki, a w sklepach zwiększyły się limity przebywających osób. Później otwarte zostały hotele i galerie handlowe. Ostatni etap przyniósł nam możliwość pójścia do fryzjera, kosmetyczki albo restauracji. Teraz przyszła pora na wesela.

Podali mu krew żółwia jako ochronę przed koronawirusem. Nie żyje 5-miesięczne dzieckoPodali mu krew żółwia jako ochronę przed koronawirusem. Nie żyje 5-miesięczne dzieckoCzytaj dalej

Wesela bez maseczek, ale z limitem osób

Nowe zasady będą obowiązywały od 6 czerwca i z pewnością ucieszą niejedną przyszłą parę młodą. Długo wyczekiwaną wiadomością Mateusz Morawiecki podzielił się w środę. Premier poinformował, że podczas zabaw weselnych goście nie będą musieli nosić maseczek. Zgromadzenie będzie jednak ograniczone limitem do 150 osób.

- Chcemy dopuścić możliwość zgromadzeń do 150 osób – oświadczy podczas środowej konferencji prasowej. - Ta liczba jest wydyskutowana, wypracowana z wieloma ekspertami, epidemiologami – wypowiedź premiera czytamy na portalu tvn24.pl

Premier dodał, że nadal trzeba będzie zachowywać dystans, żeby nie dopuścić do ewentualnej transmisji koronawirusa. Zaznaczył, że zlecenia dotyczące takich imprez będzie podejmować Główny Inspektor Sanitarny.

- Może się tak zdarzyć, że będą ogniska koronawirusa i akurat w tym miejscu ktoś zapragnie zrobić zgromadzenie. Należy tu zachować zdrowy rozsądek, pewne kwestie bezpieczeństwa będą tu zastosowane – dodał.

Portal tvn24.pl przypomina, że Ministerstwo Zdrowia jeszcze w piątek deklarowało limit gości weselnych jako 50 osób. W skład ten miała nie wchodzić obsługa sali. Wiadomym było, że wznowione zabawy weselne będą się różnić od tych które znaliśmy, tak komentował to też wiceszef MZ Janusz Cieszyński.

Dzisiaj grzeje: 1. Wstydliwy problem, z którym nie radzi sobie wielu pacjentów. Hemoroidy da się jednak skutecznie leczyć"

2. 5-latka zawsze po kolacji wychodziła z domu. W końcu tata poszedł za nią i pobladł, natychmiast sięgnął po telefon

Dziś na Twitterze Kancelarii Prawnej, możemy znaleźć zupełnie nową informację:

- Od 6 czerwca będzie możliwość organizacji wesel i uroczystości rodzinnych do 150 osób. Obowiązują wytyczne sanitarne! - post został dodany wczoraj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Po ile u was kosztują truskawki? Ceny szybko się zmieniają, mamy dobre wieści
  2. Agnieszka Hyży przerwała milczenie. Powiedziała całą prawdę o swoim mężu: „To nasze ostatnie wspólne zdjęcie”
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Nowa ulga od tego roku, możesz zaoszczędzić nawet 53 tys. zł. Jednak nie wszystkim przysługuje

Następny artykuł