wesele nowym ogniskiem koronawirusa
fot. https://pixabay.com/ tmeier1964
Autor Natalia Niewczas - 4 Września 2020

Nowe ognisko koronawirusa. 25 procent gości zarażonych

Wesele po raz kolejny zakończyło się z pandemicznym przytupem. Niektórzy z gości tej rodzinnej uroczystości po zabawie doświadczają nie tylko charakterystycznego bólu głowy. Aż 25% weselników zostało zarażonych koronawirusem.

Wesele podbija niechlubne statystyki. Badania laboratoryjne potwierdziły chorobę COVID-19 u 25% wszystkich uczestników zabawy. Tym razem chodzi o uroczystość zorganizowaną na Podkarpaciu.

Objawy zakwaszenia organizmu. Lepiej ich nie lekceważyć, gdyż może prowadzić do bardzo groźnych powikłańObjawy zakwaszenia organizmu. Lepiej ich nie lekceważyć, gdyż może prowadzić do bardzo groźnych powikłańCzytaj dalej


Wesele pożywką dla koronawirusa


Organizowanie wesela w czasach pandemii niesie ze sobą szczególne ryzyko, z którego podjęcia wielu narzeczonych ostatecznie postanawia zrezygnować. Niektórzy nie odkładają jednak marzeń na później. Decyzja ma różne skutki; w przypadku zaślubin w województwie podkarpackim są one zdecydowanie niekorzystne.


Jak podaje portal wiadomości.radiozet.pl, wesele zorganizowane w Grodzisku Dolnym stało się kolejnym ogniskiem koronawirusa. Przyjęcie zaplanowano na dzień 23 sierpnia, wzięło w nim udział 96 osób, z czego 46 to mieszkańcy powiatu leżajskiego, 35 łańcuckiego, a 15 rzeszowskiego.


Początkowo podkarpacki sanepid donosił o 16 zakażonych. Kolejnego dnia liczba odnotowanych przypadków zachorowania na koronawirusa wzrosła, testy potwierdziły obecność COVID-19 u następnych 11 weselników. Łącznie zachorowało 27 gości.


Ostatnio rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował o prawdopodobnym wprowadzeniu dodatkowych, związanych z organizacją wesela utrudnień. Wojciech Andrusiewicz zapowiadał, że jeżeli nowe ogniska koronawirusa nie przestaną pojawiać się po rodzinnych uroczystościach, w życie może wejść nakaz rejestrowania gości. Wszystko zależy od tego, jak rozwinie się sytuacja epidemiologiczna w Polsce.

Dzisiaj grzeje: 1.Andrzej Duda zarażony koronawirusem? Niepokojące doniesienia na temat prezydenta
2. Kara więzienia za jedną wiadomość. Sąd był bezwzględny wobec 23-latka


Łącznie w naszym kraju potwierdzono aż 69 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. Jednocześnie z powodu COVID-19 zmarło 2092 pacjentów. Przybywa także tak zwanych “ozdrowieńców”. Za wyleczonych uznaje się ponad 48 tysięcy osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Witold Pyrkosz zmarł 3 lata temu. Widok jego grobu wywołuje morze łez, niewiarygodne, gdzie się znajduje
  2. Stało się, władze wyspy zadecydowały. Elżbieta II może być usunięta ze stanowiska, koniec z monarchią?
  3. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski
  4. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala
  5. Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Z ciała kobiety wydobyto ponad metrowego węża [WIDEO]
  6. Kupił pieczywo za pomocą kasy samoobsługowej, oszukał na 2 zł. Nagle ujął go ochroniarz, porażające co mu grozi

Następny artykuł