wesele może się nie odbyć
fot. unsplash.com/Jeremy Wong Weddings
Autor Klaudia Gaicka - 5 Września 2020

Obostrzenia dotyczące wesel zostaną zaostrzone? Nowe rekomendacje GIS

Wesele to już wielowiekowa tradycja. Nic więc dziwnego, że słysząc o coraz to nowszych obostrzeniach, zakochani bywają wzburzeni. Powinniśmy jednak odłożyć własny interes na bok i zadbać o najstarszych członków naszej rodziny, którzy zdecydowanie bezpieczniej poczują się w mniejszym gronie.

Wesele jest jednym z najważniejszych wspomnień większości zakochanych. Stanowi nie tylko ogromną wartość dla nowożeńców, ale również ich rodzin, ponieważ tego typu uroczystości w naszej kulturze odbywają się od zarania dziejów.

Niepokojące słowa papieża Franciszka. Ostrzega przed jeszcze gorszą plagą niż koronawirusNiepokojące słowa papieża Franciszka. Ostrzega przed jeszcze gorszą plagą niż koronawirusCzytaj dalej

Wesele do 50 osób - tego chce szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Niestety obecne czasy dla nikogo nie są łatwe. Koronawirus SARA-CoV-2 skutecznie się rozprzestrzenia, zabierając nie tylko życia, ale również niszcząc nasze plany, czy światową gospodarkę.

Gościem Radia Zet był szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Jarosław Pinkas. Zapowiedział zmiany, które mogą wielu Polakom się nie spodobać. Zmniejszenie liczby uczestników wesel to tylko jedna z propozycji.

Niestety z oficjalnych danych jasno wynika, że podczas wesel dochodzi do mnóstwa zakażeń. Przede wszystkim w żółtej i czerwonej strefie przyczyniły się one do wzrostu liczby chorych.

Jak podaje portal Popularne.pl, w woj. podlaskim w ten sposób zaraziło się 100 osób, 600 trafiło na kwarantannę. Z kolei po weselu w Mszanie Dolnej do izolacji trafiło 120 osób.

- Moje rekomendacje są takie, żeby zmniejszyć liczbę weselników do 50 osób. To i tak jest dużo. Np. Wielka Brytania zmniejszyła tę liczbę do 30 osób - zapowiedział szef GIS.

Podczas audycji Jarosław Pinkas wspomniał również o rejestrze gości oraz o maseczkach i odpowiednim sposobie spożywania potraw.

- Branża weselna będzie mocno niezadowolona, ale całkiem zadowoleni są ci, którzy są na wesela zapraszani. Rozmawialiśmy z ludźmi starszymi, którzy mówią: zostałem zaproszony i nie mogę odmówić, ale teraz, jak ta liczba się zmniejszy, to ja się czuje bezpieczniej - tłumaczył Pinkas.

Dzisiaj grzeje: 1. Powalające doniesienia dotyczące Łukasza Szumowskiego. Mało kto się spodziewał
2.Bez pardonu wtargnął do szkoły i kazał wszystkim zdejmować maseczki. Nie reagował nawet na policjantów

Rekomendacje Głównego Inspektoratu Sanitarnego mają zostać przedstawione i przedyskutowane podczas przyszłego spotkania polskiego zespołu zarządzania kryzysowego.

Chociaż zdajemy sobie sprawę, że nowe reguły nie w smak ani branży organizacyjnej, ani nowożeńcom, mamy nadzieję, że zostaną podjęte decyzje, dzięki którym uda się zmniejszyć ryzyko kolejnych ognisk Koronawirusa SARS-CoV-2.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zima zaskoczy kierowców, szybciej niż sądzili? Meteorolodzy już wiedzą
  2. Czarny scenariusz spełnia się w Gdyni. Każdego dnia jest coraz gorzej
  3. Niewyobrażalna tragedia. Dzieci chciały schronić się przed burzą pod wiatą, nagle uderzył piorun, 10 ofiar śmiertelnych
  4. Nieoczywiste objawy niedoboru żelaza. Ma fatalny wpływ na nasz organizm, lepiej go nie lekceważyć
  5. Czy Polacy zaszczepią się przeciwko koronawirusowi? Wyniki sondażu nie pozostawiają wątpliwości
  6. Na Magdę Gessler posypały się gromy, fani są oburzeni jej zachowaniem. Bardzo niebezpieczna sytuacja

Następny artykuł