wesele na nowych zasadach
Fot. pixabay.com/ melancholiaphotography
Autor Klaudia Gaicka - 6 Czerwca 2020

Jak będą wyglądały teraz wesela? GIS wydał specjalne wytyczne

Wesele jeszcze kilka dni temu było całkowicie niemożliwe przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Od 3 czerwca władze zdecydowały się znieść część obostrzeń dotyczących wesel. Sama impreza nie będzie jednak wyglądać tak jak wcześniej.

Wesele to dla wielu par najważniejsza impreza w życiu. Nic więc dziwnego, że planuje się ją zwykle przynajmniej kilka miesięcy wcześniej. Koronawirus SARS-CoV-2 w ostatnich czasach mocno krzyżował plany przyszłym nowożeńców, ale teraz powoli wszystko ma wracać do normy. Nie zabraknie jednak szczegółowych zasad, które będą musiały obowiązywać na imprezie.

Krzysztof Jackowski miał nową wizję. Przepowiada straszne rzeczy, padły nawet konkretne terminyKrzysztof Jackowski miał nową wizję. Przepowiada straszne rzeczy, padły nawet konkretne terminyCzytaj dalej

Wesele w nowy sposób

Jak podaje serwis Radiozet.pl, w świętowaniu uroczystości brać może udział maksymalnie 150 osób. Odległość pomiędzy stolikami nie powinna wynosić mniej niż dwa metry, ewentualnie możemy postawić między nimi przegrody (minimum 1 m wysokości nad blatem) wtedy 1 m.

Przy tym samym stole mogą siedzieć osoby z tej samej rodziny lub pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym. Dany stół powinien obsługiwać ten sam zespół kelnerski, ewentualnie pojedynczy kelner, jednak on nie może obsługiwać więcej niż 15 osób.

Zarówno w jadalniach, jak i przy wejściu i w toalecie powinien być płyn dezynfekujący. Należy rozmieścić na całym obiekcie przypomnienia o myciu i dezynfekcji rąk.

Goście przebywający na kwarantannie, podejrzewające, że miały kontakt z chorymi lub ci z objawami infekcji nie mogą brać udziału w imprezie.

Musimy ustalić wraz z obsługą zasady spotkanie i poinformować o nich zaproszonych. Dodatkowo należy przygotować pełną listę gości, wraz z ich adresami i danymi kontaktowymi, żeby w razie co udostępnić ją odpowiednim organom.

Obsługa powinna mieć zasłonięte usta i nos oraz, w miarę możliwości, utrzymywać dystans przynajmniej 2 metrów. Goście nie muszą się zasłaniać. Powinniśmy regularnie wietrzyć pomieszczenia, nie zaleca się jednak używania klimatyzacji.

GIS rekomenduje, aby kurtki w szatniach gości nie stykały się. W toaletach najlepiej jest udostępnić gościom jednorazowe ręczniki papierowe, suszarka musi zostać wyłączona.
Zarówno w toaletach, jak i w kolejkach do nich należy zachować 2-metrowy dystans społeczny.

Dzisiaj grzeje: 1. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało

2. Koronawirus uderzył również w rynek drobiu. Efekt widać w szokujących cenach kurczaka

Toalety obsługa powinna czyścić i dezynfekować przynajmniej raz na godzinę. Nie można zapomnieć również o dezynfekcji innych powierzchni wspólnych, zwłaszcza klamek, włączników światła, uchwytów i krzeseł.

Po przyjęciu ktoś powinien dokładanie wyczyścić i zdezynfekować wszystkie pomieszczenia. Należy również uprać tekstylia w temp. 60 stopni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne informacje ze straży pożarnej. Nie żyje strażak, ogłoszono żałobę
  2. Popularny aktor nie wytrzymał. Żąda od Kaczyńskiego przeprosin, dał mu dobę
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Żona Kamila Stocha pokazała makabryczne zdjęcie. Trudno na nie patrzeć dłużej niż 25 sekund

Następny artykuł