Wesele w Rzeszowie skończyło się kwarantanną
unsplash.com/Luis Tosta
Autor Barbara Bujar - 11 Sierpnia 2020

Tragiczny bilans wesela w Rzeszowie. Prawie 100 osób na kwarantannie

Wesele w Rzeszowie stało się kolejnym ogniskiem zakażeń. Wskutek rozprzestrzenienia się wirusa SARS-Cov-2 prawie 100 osób trafiło na kwarantannę. U 9 z nich potwierdzono pozytywny wynik testu. To już kolejny przypadek masowego zakażenia w powiecie rzeszowskim. Łącznie w izolacji przebywa tam niemal 700 osób.

Epidemia koronawirusa w Polsce w ostatnim czasie znów budzi ogromny niepokój. Raporty Ministerstwa Zdrowia co chwilę informują o wysokim dobowym przyroście zachorowań, a nawet o kolejnym rekordzie. Do zakażeń wirusem SARS-CoV-2 najczęściej dochodzi podczas zgromadzeń i licznych imprez okolicznościowych. Jedną z nich jest wesele, pred którym coraz częściej ostrzegają eksperci.

Nowy nakaz wejdzie w życie już za kilka dni. Dotyczy wielu PolakówNowy nakaz wejdzie w życie już za kilka dni. Dotyczy wielu PolakówCzytaj dalej

Wesele w Rzeszowie z tragicznym finałem. Prawie 100 osób na kwarantannie

Podczas wesela, które odbyło się 1 sierpnia w Rzeszowie, doszło do kolejnego masowego zarażenia. To kolejny taki przypadek w powiecie. Wcześniej dwa ogniska zostały wykryte w lokalnych szpitalach. Jak informuje WP Wiadomości jedną z placówek był ZOZ MSWiA.

W Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Rzeszowie wykryto zakażenia kornawirusem. Na ten moment wiadomo, że pozytywny wynik wykazało aż 12 testów, w tym 5 u pracowników medycznych, 3 u osób z kontaktu oraz 4 u pacjentów. W wyniku powikłań jeden z chorych zmarł.

- Przebadano cały personel i pacjentów oddziału chirurgii. Wstrzymano przyjęcia do kliniki ginekologii i położnictwa. Badania pacjentów i personelu są w toku, osoby ze styczności objęte są kwarantanną - informowała Dorota Gibała z wojewódzkiego sanepidu w Rzeszowie.

Drugim ogniskiem zakażeń koronawirusem okazał się Kliniczny Wojewódzki Szpital nr 2 w Rzeszowie. Tam obecność COVID-19 potwierdzono u siedmiu osób. Pięć z nich to pracownicy placówki, natomiast dwie pozostałe to mieszkańcy powiatu przeworskiego. Jako trzecie masowe zarażenie wskazuje się wesele, które odbyło się 1 sierpnia.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. Polacy przestali płacić rachunki za jedną usługę. Liczba dłużników rośnie lawinowo

Podczas przyjęcia w Rzeszowie na sali przebywało prawie 100 osób. Wszystkie zostały poddane kwarantannie. Potwierdziła to Dorota Gibała.

- W weselu uczestniczyły 92 osoby i dwie osoby z obsługi. Wszystkie zostały objęte kwarantanną - poinformowała.

Wśród 94 osób uczestniczących w zabawie obecość wirusa potwierdzono u 9 z nich. Wszyscy zakażeni goście to mieszkańcy Rzeszowa lub powiatu rzeszowskiego. Na tym terenie kwarantanną objęte jest już 697 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W warszawskim szpitalu rodzą się "dzieci na zamówienie"? Porażające ustalenia "Newsweeka"
  2. TVP Info znowu zaliczyło kompromitującą wpadkę, mówi pracownica o. Rydzyka. Przedstawiono fałszywe zdjęcie
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. Niezwykłe nagranie fali uderzeniowej w trakcie porodu w Bejrucie. Co za moc

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł