Nielegalnie zorganizowali wesele na 300 osób. Konsekwencje okazały się opłakane, nie żyje już 7 osób

Wesele - nie żyje 7 osób zakażonych koronawirusem
unsplash.com/CHUTTERSNAP
Autor Barbara Bujar11.12.2020

Siedem osób zmarło wskutek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, który rozprzestrzenił się na nielegalnym weselu w stanie Waszyngton. Wśród trzystu gości na imprezie bawili się między innymi pracownicy domów opieki. Wszyscy zmarli byli ich podopiecznymi. Władze sanitarne kilku okręgów wciąż spodziewają się kolejnych ognisk zakażeń.

Jak podaje serwis internetowy Polsat News, nielegalne wesele, w którym wzięło udział około 300 osób, odbyło się w sobotę 7 listopada. Uroczystość została zorganizowana w stanie Waszyngton. Goście bawili się w hangarze dla samolotów na terenie Ritzville w hrabstwie Adams.

Nielegalne wesele dla 300 osób. Odnotowano pierwsze zgony

Podczas uroczystości doszło do rozprzestrzenienia się koronawirusa SARS-CoV-2. Jak się okazuje, nie wszyscy goście mogli pochwalić się negatywnym wynikiem testu na obecność patogenu. Żadnemu z zaproszonych nie narzucono jednak obowiązku zasłaniania nosa i ust. Każdy mógł założyć maseczkę, ale jeśli czuł takiej potrzeby, nie musiał tego robić.

Wśród gości byli między innymi pracownicy domów opieki, którzy niedługo po weselu przystąpili do swoich codziennych obowiązków, kontaktując się z podopiecznymi. 10 dni później władze sanitarne zaczęły wykrywać pierwsze przypadki zakażenia.

W hrabstwie Grant lokalny wydział zdrowia wykrył blisko 40 osób z objawami COVID-19. Dwie z nich pracowały w domach opieki. Najprawdopodobniej to właśnie chorzy pracownicy zakazili pensjonariuszy, którzy niedługo później zmarli. Do połowy grudnia wydział zdrowia odnotował tam siedem zgonów.

To jednak nie jedyne ognisko zakażeń, które powstało w wyniku organizacji nielegalnego wesela. Przypadki koronawirusa zdiagnozowano także w miejscowej szkole oraz w innych częściach hrabstwa Adams.

- Na weselu byli ludzie z całego stanu Waszyngton, którzy mieszkają w miastach Moses Lake i Othello – przekazała dyrektor wydziału zdrowia w hrabstwie Adams Karen Potts cytowana przez Polsat News.

Działania sanitarne zostały podjęte również w innych hrabstwach. Wydziały z Franklin i Benton przeprowadziły specjalne obliczenia, na podstawie których stwierdzono, że koronawirusem SARS-CoV-2 zagrożeni byli mieszkańcy Pasco, Kennewick i Richland. Wskazana populacja liczy ponad 230 tysięcy mieszkańców.

Wszyscy, którzy uczestniczyli w weselu, zostali poproszeni o niezwłoczne wykonanie testu na obecność koronawirusa. Władze okręgu Grant zaapelowały także, by cała grupa poddała się samoizolacji. W stanie Waszyngton przypomniano o obowiązujących restrykcjach dotyczących imprez okolicznościowych.

- W dniu, kiedy odbywało się wesele, restrykcje - oprócz limitu 30 uczestników - przewidywały także, że nazwiska wszystkich gości powinny być wpisane na listę, którą organizator powinien przechowywać przez dwa kolejne tygodnie – informuje Polsat News.

Martwy lekarz znaleziony w hotelu we Wrocławiu. Gdy policjanci zajrzeli do jego telefonu, odjęło im mowęMartwy lekarz znaleziony w hotelu we Wrocławiu. Gdy policjanci zajrzeli do jego telefonu, odjęło im mowęCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł