Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Nowe ognisko koronawirusa

Wesele nowym ogniskiem
fot. pixabay.com/Albatros67
Autor Karol Zaborowski14.08.2020

Wesele to dla wielu par najważniejszy dzień w całym życiu. Niestety w obecnej sytuacji epidemiologicznej taka uroczystość może nas kosztować przymusową kwarantannę. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zupełnie nowym ognisku COVID-19. Wydano też specjalny apel.

Wesele większości z nas kojarzy się z szampańską zabawą do samego rana. Do tej pory młode pary co najwyżej martwiły się, aby gościom smakowały wszystkie dania oraz o to, aby w przypływie emocji goście nie rozpoczęli bójki na parkiecie, co niestety miało miejsce na niejednej zabawie.

W obliczu panującej obecnie pandemii koronawirusa pojawiło się nowe zagrożenie w postaci ryzyka zarażenia się niebezpiecznym wirusem. Już wcześniej Ministerstwo Zdrowia informowało, że to właśnie wesela są na ten moment jednymi z głównych źródeł nowych zakażeń, a teraz resort potwierdza nowe ognisko choroby.

Nagle zniknęło 5000 zgonów wywołanych COVID-19. Wielka Brytania zmienia sposób raportowaniaNagle zniknęło 5000 zgonów wywołanych COVID-19. Wielka Brytania zmienia sposób raportowaniaCzytaj dalej

Wesele nowym ogniskiem koronawirusa w województwie lubelskim

Jak w piątek poinformowały służby sanitarne, prawie połowa z 23 osób zakażonych w ostatnim raporcie z Lubelszczyzny zostały zarażone z nowego ogniska, którym okazało się wesele. Chodzi dokładniej o uroczystość, która miała miejsce w okolicach Łukowa.

Do tej pory wiadomo o 10 potwierdzonych przypadkach koronawirusa, które zostały stwierdzone u weselników. Jednak liczba ta może się jeszcze powiększyć, ponieważ wciąż trwa jeszcze śledztwo epidemiologiczne w tej sprawie.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej objawy były książkowe. Lekarze nie mogli postawić diagnozy przez ponad dekadę
2. WHO nie ma dobrych wieści. Świat musi się zmierzyć z jeszcze bardziej śmiercionośną plagą niż wirus

Jak podaje portal wp.pl, zważywszy na ostatnią sytuację w naszym kraju, Ministerstwo Zdrowia wydało specjalny apel, który jest skierowany do wszystkich polaków. Rzecznik resortu prosi w nim, aby ograniczyć obecność na weselach, jeżeli nie jesteśmy członkami najbliższej rodziny pary młodej. Dzięki temu będzie można, choć w pewnym stopniu ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. [Na żywo] Tęcza się pali, setki policjantów na ulicach. Pilnują każdego pomnika. Narodowcy przed chwilą spalili tęczę
  2. Gigantyczne problemy w TVP, doszło do skrajnie niebezpiecznej sytuacji. Reakcja musiała być natychmiastowa
  3. Krzysztof Jackowski podzielił się kolejną wizją. Jasnowidz ostrzega przed wielkim zagrożeniem dla Polski
  4. Koronawirus na weselu. Aż 600 osób objętych kwarantanną, jest mocny komentarz Inspektora Sanitarnego
  5. Każdego roku zabija miliony osób na całym świecie. Objawy choroby wieńcowej powinien znać każdy
  6. Kasia Cichopek kręci swoją zgrabną nóżką. Przebojowe nagranie zamieściła na TikToku

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł