Dramatyczna sytuacja na weselu. 85 procent gości zarażonych

wesele ogniskiem koronawirusa
fot. https://unsplash.com/ Marc A. Sporys
Autor Natalia Niewczas18.08.2020

Wesele z założenia ma być powodem do radości. Długo wyczekiwana przez młodą parę uroczystość to przecież wielkie wydarzenie w życiu rozpoczynających wspólne życie małżonków. Niestety w czasach pandemii konsekwencją udziału w dobrej weselnej zabawie może być nie tylko charakterystyczny ból głowy odczuwalny następnego dnia.

Wesele w Radziejowie zakończyło się uziemieniem większości z uczestniczących w zabawie gości. Powodem, jak można się spodziewać, jest oczywiście koronawirus. Badania laboratoryjne potwierdziły obecność COVID-19 u jednego z weselników. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, jak wielu osobom przekazał chorobę.

Niespodziewana dymisja w Ministerstwie Zdrowia. Odchodzi jeden z czołowych politykówNiespodziewana dymisja w Ministerstwie Zdrowia. Odchodzi jeden z czołowych politykówCzytaj dalej

Wesele zakończone masową kwarantanną

Po tym weselu pozostaną i wspomnienia tańców i testów potwierdzających lub wykluczających obecność koronawirusa. Po uroczystości rodzinnej w Radziejowie aż 52 gości zostało objętych obowiązkiem kwarantanny. Jeden chory na COVID-19 uczestnik wystarczył, by rozprzestrzenić wirusa na, jak podają na ten moment statystyki, 85% pozostałych.

Pacjent chory na koronawirusa okazał się mieszkańcem Iławy, przed weselem przebywał w sanatorium w Jarosławcu. To właśnie tamtejszy sanepid zdecydował o konieczności przeprowadzenia testu na COVID-19. Pozytywny wynik badania poskutkował nałożeniem obowiązku kwarantanny na pozostałych 52 gości weselnych.

Według doniesień portalu sep.pl objęte kwarantanną osoby pochodzą z powiatów: grudziądzkiego, mogileńskiego, radziejowskiego i włocławskiego, a także z dwóch województw (śląskiego i wielkopolskiego). Na ten moment udało się przebadać dopiero 20 uczestników. Aż 17 z nich otrzymało pozytywny wynik - jedna osoba trafiła do szpitala.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające słowa lekarza. Dwa dni przed diagnozą usłyszał, że jest zbyt młody na raka
2. Kierowco, od tych stacji paliw trzymaj się z dala. UOKiK ujawnił, że "chrzczą" paliwo

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce zmienia się niezwykle dynamicznie, wraz z wakacjami przyszedł wyraźny wzrost dziennych zachorowań na koronawirusa. We wtorek 18 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 597 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort doniósł jednocześnie o 11 kolejnych spowodowanych COVID-19 zgonach. Rośnie również liczba wyleczonych pacjentów. Chorobę pokonało łącznie już ponad 39 tysięcy osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przykre wiadomości spod Warszawy. Niestety, zagrożone są dzieci
  2. Prawie każdy z nas musiał płacić. Zapadł przełomowy wyrok, nagle wszystko się zmieni?
  3. Krzysztof Jackowski podzielił się kolejną wizją. Jasnowidz ostrzega przed wielkim zagrożeniem dla Polski
  4. Koronawirus na weselu. Aż 600 osób objętych kwarantanną, jest mocny komentarz Inspektora Sanitarnego
  5. Każdego roku zabija miliony osób na całym świecie. Objawy choroby wieńcowej powinien znać każdy
  6. Syn Zenka Martyniuka został porwany dla okupu. Gwiazdor disco polo postanowił go odbić bez pomocy policji

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł