wesele w polsce
pixabay melancholiaphotography
Autor Klaudia Gaicka - 28 Lipca 2020

Kontrole epidemiologiczne na weselach? Nieprzestrzeganie obostrzeń może skutkować karą

Wesele przestało wyglądać tak, jak nam się dotychczas kojarzyło. Dystans społeczny i wolne miejsca przy stole to tylko niektóre z nowych obostrzeń dotyczących wesel w Polsce. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział kontrole, które mają sprawdzić, czy Polacy przestrzegają nowych reguł.

Wesele to dla wielu najważniejszy dzień w całym życiu. To nie tylko ogromna impreza przepełniona tradycjami, ale również okazja do spotkanie się osób, które widują się raz na parę lat. Nic więc dziwnego, że Polacy cały czas czekali na ponowną możliwość organizowania wesel. Pary, które swoje terminy miały wyznaczone na tegoroczne wakacje, wstrzymywały oddech przy każdej nowej wiadomości od rządzących.

W trakcie porodu dowiedziała się o zdradzie męża. Porażająca sytuacja nastąpiła chwilę póżniejW trakcie porodu dowiedziała się o zdradzie męża. Porażająca sytuacja nastąpiła chwilę póżniejCzytaj dalej

Wesele w Polsce. Mają zostać zwiększone kontrole. Rządzący chcą sprawdzić, czy ludzie przestrzegają zaleceń

W Rozmowie w samo południe w RMF FM wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wyraził zaniepokojenie tym, że wielu Polaków nie przestrzega zaleceń wydanych przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny.

- Czasem jedynym wspomnieniem z wesela jest, że pół rodziny zostało zakażonych koronawirusem - mówił Wiceminister Kraska.

Wraz z GIS podjęto decyzję o wzmożeniu kontroli na polskich weselach.

- Rozmawialiśmy o tym z Głównym Inspektorem Sanitarnym, żeby na weselach wzmóc kontrole. Jeśli już nie potrafimy przekonać w sposób łagodny, to niestety, trzeba nałożyć karę na organizatorów wesela, ponieważ czasem jedynym wspomnieniem z tej pięknej, czasem jednej w życiu imprezy, jest to, że pół rodziny zostało zakażonych koronawirusem - mówił Waldemar Kraska w Rozmowie w samo południe w RMF FM.

Kraska wyjaśnił, że na tę chwilę, że przedstawiciele GIS - inspektorzy sanitarni mogą nie tylko skontrolować przygotowania do wesela, ale również sprawdzić w czasie jego trwania, czy normy są spełnione.

- W jakiś sposób ktoś musi egzekwować ten wymóg. [...] Ewentualnie służby policji mogłyby się tym zająć - zastanawiał się.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Szumowski postawił sprawę jasno. Wielu Polaków nie może uwierzyć
2. Fatalne, nagłe doniesienia na antenie RMF. Badania przesiewowe potwierdziły najgorsze, od jutra do środy planują przebadać 1, 4 tys. osób
3. Lidl szarżuje z promocjami. Kiełbasa po złotówce, ćwiartki z kurczaka za niecałe 3 zł

Podczas rozmowy Wiceminister wypowiadał się również w odniesieniu do szczepionek na grypę oraz ponownym otwarciu szkół.

- Do tej pory - ubolewam nad tym bardzo - w Polsce szczepiło się przeciwko grypie tylko 4 proc. społeczeństwa. To jest bardzo mało. Tegoroczna sytuacja może być zupełnie inna. Chcemy się na to przygotować - zapowiedział Kraska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kim tak naprawdę jest Agnieszka Kotońska z ”Gogglebox”? Widzowie nie mieli pojęcia
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Pilne upomnienie w stronę TVN przez KRRiT, zarzucono publicznie kłamstwo Justynie Pochanke. Czy dlatego odeszła?;
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Następny artykuł