WHO o pandemii
fot. https://pixabay.com/ padrinan
Autor Natalia Niewczas - 3 Sierpnia 2020

WHO jednogłośnie podjęło ważną decyzję. Dotyczy epidemii koronawirusa

WHO, inaczej Światowa Organizacja Zdrowia, to organizacja, której przyświeca cel ochrony ludzkiego zdrowia i życia. Do jej zadań należy między innymi stałe monitorowanie sytuacji epidemiologicznej na świecie. Wybuch pandemii koronawirusa zmusił WHO do podejmowania natychmiastowych działań.

WHO od początku trwania pandemii już czterokrotnie zwoływało posiedzenia Komitetu Doraźnego Światowej Organizacji Zdrowia. Tym razem spotkanie odbyło się w piątek 31 lipca w Genewie, gdzie członkowie komitetu mieli omówić obecną sytuację epidemiologiczną. Podczas spotkania WHO przekazało niepokojące informacje.

Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedźCo może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedźCzytaj dalej

WHO decyduje

WHO nie ma dobrych wiadomości. Członkowie komitetu są zgodni co do tego, że świat jeszcze długo będzie zmagał się z pandemią COVID-19 i jej skutkami, które, według specjalistów, będą dezorganizowały naszą codzienność przez kolejne dekady. Oznacza to definitywny koniec marzeń o szybkim zwalczeniu niebezpieczeństwa.

Jak podaje portal o2.pl, dla WHO sytuacja jest jasna - COVID-19 nadal stanowi poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i życia. Komitet Doraźny Światowej Organizacji Zdrowia jednomyślnie stwierdził, że wciąż mamy do czynienia ze stanem zagrożenia zdrowia publicznego. Zagrożenie ma zasięg międzynarodowy.

Dzisiaj grzeje: 1. Za monetę o wartości 5 zł możesz dostać fortunę. Musisz zwrócić uwagę na jeden szczegół
2.Zaskakujące zastosowanie soku z ziemniaka. Fenomenalne efekty, które można dzięki niemu zyskać, przechodzą ludzkie pojęcie
3. Kolejny cios w finanse Polaków. Abonament RTV nie tylko zostaje, będzie jeszcze wyższy

Komitet jednocześnie apelował do najbardziej dotkniętych epidemią krajów o wdrażanie rygorystycznych środków ostrożności. Jak twierdzi Światowa Organizacja Zdrowia, to właśnie restrykcje znacząco przyczyniają się do zahamowania rozwoju pandemii koronawirusa. WHO zwraca się także do władz narodów na całym świecie o udzielenie jak największego wsparcia pracującym nad skuteczną szczepionką naukowcom i medykom.

Zagrożenie, o którym wspominają podczas posiedzenia WHO członkowie Komitetu Doraźnego, wyraźnie odzwierciedlają polskie statystyki. W ostatnich dniach padł niechlubny rekord - przez dwa dni z rzędu na terenie naszego kraju diagnozowano ponad 600 nowych przypadków zachorowań na COVID-19. Sytuacja wydawała się ustabilizowana tylko przez chwilę. Wakacyjne podróżowanie bowiem, podobnie jak i łagodzenie obostrzeń, z pewnością przyczyniło się do wzrostu zachorowań w naszym kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga: zmiany w kodeksie pracy. Jest potwierdzenie rządu, czeka nas prawdziwa rewolucja
  2. Wypadek z udziałem autobusu w Warszawie. Są ranni
  3. Kontrole trwają i mogą spotkać każdego. Abonament RTV własnie został podwyższony
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w Wuhan

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł