who wyznało prawdę
unsplash.com/ Martin Sanchez
Autor Klaudia Gaicka - 6 Września 2020

WHO przerwało milczenie. Wyznali prawdę na temat ilości ofiar koronawirusa

WHO wyjawiło, ile tak naprawdę osób pochłonęła pandemia. To szokujące, że statystyki ofiar koronawirusa SARS-CoV-2 nie są na tyle dokładne, jak powszechnie się uważa. Liczba osób, które przegrały walkę z COVID-19 i bez tego była przytłaczająco duża.

WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia, działa w ramach systemu Narodów Zjednoczonych. Jest odpowiedzialna za ochronę zdrowia na bardzo wielu płaszczyznach. Mowa między innymi o: ustaleniu norm i standardów (np. tych dotyczących składu lekarstw i jakości żywności), tworzeniu polityki zdrowotnej opartej na wiedzy naukowej, śledzeniu i ocenie tendencji zdrowotnych na świecie.

Obrazy Pacjenci.pl"Dzwonię z grobu. Uwolnijcie mnie." Akcja, której ratownicy nie zapomną do końca życiaCzytaj dalej

WHO poinformowało o prawdziwej liczbie ofiar pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Niestety według, jest ich dużo więcej już powszechnie się sądzi

Organizacja wyznała prawdę na temat ilości osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Pomimo tego, że dane dotyczące liczby chorych już teraz są zatrważające, WHO przyznaje, że te statystyki i tak są niepełne. Ich zdaniem ofiar pandemii może być zdecydowanie więcej.

- Wiemy na pewno – i jest to całkowicie jasne – że było dotychczas więcej zgonów na COVID-19, niż wynika to z danych. Zgony, o których nie wiemy, wynikają prawdopodobnie stąd, że choroba albo nie została rozpoznana, albo nie została zgłoszona – powiedział podczas piątkowego briefingu dr Bruce Aylward, starszy doradca w WHO, którego cytuje CNN.

Jak podaje portal O2.pl, eksperta popiera również inna znana epidemiolożka ze Światowej Organizacji Zdrowia. Zdaniem Marii Van Kerkhove jeszcze za wcześnie na konkluzje, jednak warto wiedzieć, że liczba zgonów przewyższa tę z oficjalnych danych.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna German nie chciała się leczyć, mimo błagań lekarzy i bliskich. Zabiła ją niebezpieczna choroba, której objawy powinien znać każdy
2. Przestępstwo ścigane prawem. Za wyrzucenie niedopałka na ulicę zapłacą ponad 1000 zł kary

Z oficjalnych danych aktualnych dziś (tj. 6 września) wynika, że od początku trwania pandemii na świecie z powodu koronawirusa zachorowało około 26,6 mln ludzi. W tym samym czasie i z tej samej przyczyny odnotowano aż 875 tys. zgonów. Całe szczęście na świecie rośnie również liczba ozdrowieńców - blisko 17,7 mln osób wygrało już walkę z COVID-19.

Mamy nadzieję, że wkrótce, dzięki środkom ochrony, uda się wyhamować pandemię i przechylić szalę zachorowań jeszcze bardziej w kierunku ozdrowieńców.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Widzieliśmy go w ”M jak miłość” i ”Plebanii”. Kultowy aktor nie żyje
  2. TVN przekazał dramatyczną wiadomość. Nic już się nie da zrobić, tragiczna informacja ze świata
  3. Niewyobrażalna tragedia. Dzieci chciały schronić się przed burzą pod wiatą, nagle uderzył piorun, 10 ofiar śmiertelnych
  4. Nieoczywiste objawy niedoboru żelaza. Ma fatalny wpływ na nasz organizm, lepiej go nie lekceważyć
  5. Czy Polacy zaszczepią się przeciwko koronawirusowi? Wyniki sondażu nie pozostawiają wątpliwości
  6. McDonald’s wydał pilny komunikat. Wszystko przez nagłą decyzję GIS-u

Następny artykuł