WHO ostrzega
fot. https://unsplash.com/ Maksym Kaharlytskyi
Autor Natalia Niewczas - 8 Września 2020

WHO ostrzega. Koronawirus nie jest ostatnią pandemią

WHO dostarcza nowych informacji. Podczas ostatniej konferencji prasowej w Genewie poruszano między innymi kwestie związane z kolejnymi prawdopodobnymi epidemiami. Głos zabrał sam szef międzynarodowej organizacji.

WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że obecna pandemia koronawirusa nie jest ani pierwszą epidemią w historii ludzkości, ani ostatnią. Podkreśliły to ważne słowa szefa WHO. Tedros Adhanom Ghebreyesus nie pozostawia bowiem żadnych wątpliwości: to nie koniec globalnych problemów.

Nowe objawy koronawirusa u dzieci. Lista staje się coraz dłuższaNowe objawy koronawirusa u dzieci. Lista staje się coraz dłuższaCzytaj dalej

Szef WHO ostrzega

Na ostatniej konferencji prasowej w Genewie szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus odniósł się między innymi do prawdopodobnej przyszłości problemów związanych z kryzysami epidemiologicznymi. Jak przekonuje, historia sama w sobie pokazuje najlepiej, że to właściwy czas na wyciąganie odpowiednich wniosków.

- Historia uczy nas, że pandemie się zdarzają, ale kiedy nadejdzie kolejna, świat musi być przygotowany - lepiej niż tym razem - mówi Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Na spotkaniu z przedstawicielami prasy doniesiono również o ścisłej współpracy między WHO a Chinami; chodzi o wymogi dotyczące chińskich szczepionek na koronawirusa. Najnowszych informacji w tej sprawie udzielał w niedzielę także szef chińskiego Sinovac Biotech. Jak przekazał, blisko 90% wszystkich pracowników firmy oraz ich bliskich zdążyło przyjąć eksperymentalne remedium. Nie oznacza to końca laboratoryjnych testów - badania nad specyfikiem są w toku.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważne zmiany już od 15 września. Lekarze są przerażeni
2.Ruszają masowe kontrole. Inspektorzy mogą odwiedzić nas w domach, jest jednak jeden wytrych

- Żadna szczepionka na świecie nie przeszła jeszcze ostatecznych i zakrojonych na szeroką skalę prób, które udowodniłyby, że jest wystarczająco bezpieczna i skuteczna - zauważa słusznie agencja Reutera.


Jak podaje portal onet.pl, coraz korzystniejszą, opanowaną sytuację epidemiologiczną w Chinach pochwalił sam przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia do spraw sytuacji kryzysowych. Mike Ryan zaznacza jednak, że to nie koniec wyzwań i Państwo Środka nie powinno spoczywać na laurach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje aktor uwielbianego serialu z TVP
  2. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  3. Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie
  4. Użyła sprężyny jako spirali antykoncepcyjnej. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Najczęściej powtarzane mity dotyczące maseczek. Wiele osób wciąż w nie wierzy
  6. Niesamowite zastosowanie zmywarki. Prosty trick, który wiele ulatwia

Następny artykuł