WHO wydało najnowsze wytyczne. Znamy zalecenia dotyczące Świąt

WHO święta
pixabay.com/Bob_Dmyt
Autor Natalia Niewczas08.12.2020

Podczas konferencji prasowej WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) wydało najnowsze wytyczne. Chodzi o tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. WHO zaleca, by nawet w tym wyjątkowym czasie stosować się do restrykcji związanych ze społecznym dystansem.

WHO wydało nowe wytyczne; dotyczą przede wszystkim Świąt Bożego Narodzenia. O tym, że w czasach pandemii będą one inne niż wszystkie wiadomo od dawna - WHO zaleca jednak, by w szczególny sposób zadbać o dobro własne oraz bliskich i utrzymać dystans nawet podczas kontaktów z rodziną. WHO jest zdania, że w tym roku powinniśmy odpuścić sobie świąteczne ściskanie.

Jest groźniejsza niż rak. Ponad połowa Polaków nie ma pojęcia, jak jej przeciwdziałaćJest groźniejsza niż rak. Ponad połowa Polaków nie ma pojęcia, jak jej przeciwdziałaćCzytaj dalej

WHO o zaleceniach na Święta Bożego Narodzenia

W poniedziałek eksperci z WHO uczulili obywateli na stosowanie się do obostrzeń nawet podczas Świąt Bożego Narodzenia. Dyrektor WHO do spraw kryzysowych przekonywał, że dotyczy to również zwyczaju ściskania się.

- To okropna rzecz, mówić ludziom jako Światowa Organizacja Zdrowia: ''nie przytulajcie się''. To okropne. Ale to brutalna rzeczywistość w miejscach takich jak Stany Zjednoczone w tej chwili - mówił przedstawiciel WHO.

Rodzinne spotkania zostały zidentyfikowane jako jedna z potencjalnie najbardziej sprzyjających transmisji wirusa sytuacji. Jest to spowodowane właśnie skracaniem dystansu, który trudno zachować w gronie najbliższych (więcej >tutaj<).

Podczas spotkania z dziennikarzami przedstawiciel WHO dodał, że sytuacja w Stanach Zjednoczonych jest szczególnie trudna. Ocenił statystyki mianem szokujących.

- To szczerze mówiąc szokujące, widzieć, że każdej minuty w USA umierają jedna czy dwie osoby na Covid-19 (...) - przekazał przedstawiciel WHO.

Dr Kate O'Brien, główna ekspertka WHO ds. szczepionek, zabrała głos w sprawie decyzji Wielkiej Brytanii dotyczącej szczepionek. Jak podkreśla, rozpoczęcie szczepień z pewnością będzie pomocne w zapanowaniu nad pandemią - ich wdrożenie nie oznacza jednak natychmiastowego, spodziewanego efektu.

Teksty wybrane dla Ciebie:

W związku z powyższym, przekazuje dr Kate O'Brien, niezbędne jest wprowadzenie obostrzeń i zasad, które dotyczą spotkania z osobami spoza domostw. Zalecenia w tym temacie (dotyczące przede wszystkim Świąt Bożego Narodzenia) przedstawiał już także polski rząd (więcej >tutaj<).

We wtorek 8 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 8 tys. nowych zakażeniach. Zmarło 411 chorych na COVID-19 pacjentów.

Objawy chorób widoczne na szyi. Jej wygląd mówi wiele o naszym zdrowiuObjawy chorób widoczne na szyi. Jej wygląd mówi wiele o naszym zdrowiuCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł