Były dyrektor WHO twierdzi, że koronawirus sam się "wypali"
unsplash.com/ Ashkan Forouzani
Autor - 9 Czerwca 2020

Były dyrektor WHO przerwał milczenie. Według niego koronawirus sam zniknie

WHO alarmuje, że sytuacja związana z epidemią SARS-CoV-2 znacznie się pogarsza. Tymczasem były dyrektor WHO uważa, że koronawirus "wygaśnie", zanim zostanie opracowana skuteczna szczepionka.

WHO wzywa do kontynuowania wysiłków na rzecz powstrzymania koronawirusa, zauważając, że pandemia powoduje coraz więcej zakażeń na całym świecie i nie osiągnęła jeszcze szczytu w Ameryce Środkowej.

Tymczasem były dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia Karol Sikora stwierdził, że koronawirus sam się "wypali". Profesor uważa, że Brytyjczycy mają większą odporność na koronawirusa SARS-CoV-2, a sam patogen "wygaśnie", zanim zostanie opracowana skuteczna szczepionka.

Media obiegła straszna wiadomść. Nie żyje 21-letni studentMedia obiegła straszna wiadomść. Nie żyje 21-letni studentCzytaj dalej

Były dyrektor WHO twierdzi, że koronawirus sam się "wypali"

Zdaniem profesora Karola Sikory, dyrektora medycznego Rutherford Health, onkologa i dziekana szkoły medycznej Uniwersytetu Buckingham, a także byłego dyrektora WHO ds. programu onkologicznego, koronawirus może "wypalić się naturalnie" zanim powstanie skuteczna szczepionka.

Profesor Sikora zauważył ponadto, że liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Wielkiej Brytanii jest zatrważająca, jednak na wykresie znajduje się sporo błędów. Dane raportuje się z opóźnieniem, dlatego nie można mówić o dziennej liczbie zgonów.

- Jesteśmy dwa, trzy tygodnie opóźnieni w stosunku do innych krajów. Istnieje realna szansa, że wirus naturalnie się wypali przed opracowaniem jakiejkolwiek szczepionki” - podkreślił Sikora.

Jak podaje portal medonet.pl, profesor dodał również, że ludzie są bardziej odporni na koronawirusa, niż przewidywano. Mimo to nadal musimy spowalniać tempo transmisji, co może sprawić, że wirus sam zniknie.

Sikora uważa, że tylko niewielka część populacji wytwarza przeciwciała przeciw COVID-19, dlatego nie da się zmierzyć skali epidemii. Oznacza to, że większość ludzi, nawet jeśli była zakażona, będzie miała negatywny wynik testów na przeciwciała. Ponadto niektórzy mimo przechorowania mają niski poziom przeciwciał. Naukowcy sugerują, że zaledwie 10 proc. zakażonych SARS-CoV-2 może wytworzyć przeciwciała.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda zapowiedział swoje 500+. Kto dokładnie będzie mógł skorzystać z bonu turystycznego?

2. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł

- Jeśli masz przeciwciała, to zasadniczo jesteś uprzywilejowany immunologicznie, ponieważ prawdopodobnie jesteś odporny, prawdopodobnie ponownie się nie zakazisz i prawdopodobnie nie przekażesz go dalej - zaznaczył profesor Sikora.

Z uwagi na to, że nie wszyscy pacjenci wytwarzają przeciwciała, prawdopodobnie nigdy nie poznamy prawdziwej skali pandemii. Wciąż nie wiadomo, od czego zależy ich wytwarzanie w organizmie oraz jak długo chronią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszystko ma zacząć się dosłownie za chwilę. Krzysztof Jackowski ostrzega Warszawiaków. Zdradzamy co powiedział
  2. Andrzej Duda usłyszał z tłumu obraźliwy okrzyk. Nie wytrzymał, musiał odpowiedzieć
  3. Niszczycielski żywioł przeszedł przez Polskę. Nie obyło się bez rannych
  4. Sok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowite
  5. Prawie 3 tysiące zachorowań od początku roku. Niebezpieczna choroba, o której wiele osób zapomniało
  6. Justyna Żyła zdradziła całą prawdę o obecnych relacjach z Piotrem. Fani zaniemówili

Następny artykuł