WHO wydało nowe zalecenia
fot. pixabay.com/Tumisu
Autor Karol Zaborowski - 11 Lipca 2020

WHO ostrzega. Zostały wydane nowe zalecenia

WHO w ostatnich miesiącach jest często krytykowane za swoje postępowanie. Słowa sprzeciwu słyszymy jednakowo od zwykłych, ale też niektóre głowy państw nie zgadzają się z zaleceniami organizacji. Teraz za sprawą otwartego listu WHO wydało nowe zalecenia.

WHO od początku ogłoszenia pandemii koronawirusa wydaje zalecenia dotyczące zachowań mających zmniejszenie prawdopodobieństwa zarażenia się niebezpiecznym wirusem. Zależne są one od badań naukowych, które mają miejsce na całym świecie, przez co już kilka razy ulegały one zmianom.

Teraz WHO za sprawą listu otwartego, który został skierowany przez 239 naukowców z całego świata, wydało nowe zalecenia dotyczące między innymi maseczek, a także odstępu, jaki powinniśmy zachować pomiędzy sobą.

Rozjaśnia przebarwienia i niweluje zmarszczki. Można ją kupić w każdej aptece za kilka złotychRozjaśnia przebarwienia i niweluje zmarszczki. Można ją kupić w każdej aptece za kilka złotychCzytaj dalej

WHO wydało nowe zalecenia

Jak podaje portal poradnikzdrowie.pl, naukowcy w swoim apelu przedstawili badania, które wskazywać mogą na fakt, że koronawirus nie roznosi się jedynie drogą kropelkową. Według nich wirus może przenosić się także drogą powietrzną, co oznacza, że z naszego organizmu uwalnia się nawet podczas zwykłego wydechu.

Co więcej, w postaci takiego aerozolu może unosić się w powietrzu przez wiele godzin. Do tej pory uważano, że koronawirus przenosi się np., kiedy kaszlemy. Wtedy też od powietrza uwalniają się kropelki śliny, w których może być obecny wirus. W takiej sytuacji mają one do 5 mikronów wielkości, ale według naukowców, koronawirus może być obecny również w mniejszych kropelkach.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwsze objawy zakrzepicy. Lepiej ich nie lekceważyć

2. Będą pożyczki dla zadłużonych. ARiMR ogłosił zasady przyznawania, wiadomo kto może liczyć na dodatkowe wsparcie

Z tego względu WHO zdecydowało się wydać nowe zalecenia. Przede wszystkim powinniśmy unikać miejsc zatłoczony, a zamknięte pomieszczenia powinny być regularnie wietrzone. Dodatkowo powinniśmy nosić maseczki, przebywając w zamkniętych pokojach, jeżeli są z nami osoby, z którymi nie mieszkamy. Tyczy się to między innymi biur, szkół, czy też klubów fitness, które niedawno w naszym kraju zostały na nowo otwarte.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna wpadka w smsie od RCB. Media sprawdziły wiadomość, w alercie zapomnieli o rodzicach z dziećmi
  2. Eleni wyszła na scenę przy Tadeuszu Rydzyku. Dzieje się teraz na Jasnej Górze;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Koniec z bardzo nieprzyjemną procedurą medyczną. Wspaniała wiadomość ze świata nauki. Wielka zasługa małej kapsułki

Następny artykuł