apel WHO
pixabay.com/padrinan
Autor Natalia Niewczas - 11 Listopada 2020

Szef WHO zwrócił się do całego świata. "Każdego dnia musimy wybierać zdrowie"

Ważny apel dyrektora generalnego WHO. Tedros Adhanom Ghebreyesus zwrócił się z gorącą prośbą do całego świata. Pandemia dotyczy bowiem wszystkich obywateli; podobnie jej zakończenie stanowi wspólny cel.

Szef WHO bierze czynny udział w obradach Światowego Zgromadzenia Zdrowia. Tym razem odbywają się wirtualnie w dniach od 9 do 14 listopada. Dyrektor generalny organizacji wygłosił przemowę, w której nawiązał między innymi do tematu wciąż szalejącej pandemii koronawirusa oraz kwestii finansowania WHO.

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktorMedia obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktorCzytaj dalej


Szef WHO apeluje: to czas na współpracę


Do mediów trafiły słowa apelu szefa WHO. Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia jest zdania, że to najwyższy czas na stworzenie ścisłej współpracy, która doprowadzi do zakończenia pandemii.


- Musimy stworzyć współpracę zbudowaną na wzajemnym zaufaniu i odpowiedzialności - aby zakończyć pandemię i zająć się podstawowymi nierównościami, które leżą u podstaw wielu problemów świata. Nadszedł czas, aby świat wyleczył się ze zniszczeń wywołanych przez tę pandemię i geopolitycznych podziałów, które tylko prowadzą nas dalej w przepaść niezdrowej, niebezpiecznej i niesprawiedliwej przyszłości - przekonywał szef WHO.

Tedros Adhanom Ghebreyesus podkreślił również, że zdrowie powinno być codziennym wyborem każdego z nas. Szef WHO w walce z pandemią stawia na jedność.


- Dziś i każdego dnia musimy wybierać zdrowie. Jesteśmy jedną wielką rodziną - powiedział.

Przemówienie szefa WHO dotyczyło także funduszy. Dyrektor generalny organizacji wezwał państwa członkowskie do uporządkowania kwestii finansowych.


Szef WHO apelował o zajęcie się brakiem równowagi między składkami a funduszami dobrowolnymi przeznaczonymi na organizację. Tedros Adhanom Ghebreyesus zaznaczył, że roczny budżet WHO to ta sama kwota, jaką w ciągu jednej doby świat przeznacza na wyroby tytoniowe.

Dzisiaj grzeje: 1.Od dziś zaczyna obowiązywać ważny zakaz. Wielu Polaków może mieć duże problemy
2.Wierna suczka nagle podeszła do trumny właściciela. Żona zmarłego nie mogła uwierzyć
3.Lekarka zmarła dwa dni po porodzie. Niepokojące objawy dawały o sobie znać kilka tygodni przed tragedią

Jak chronić swoje zdrowie w czasie pandemii? NFZ podał 10 podstawowych zasad, dziś każdy powinien je znaćJak chronić swoje zdrowie w czasie pandemii? NFZ podał 10 podstawowych zasad, dziś każdy powinien je znaćCzytaj dalej


W ostatnim czasie obserwujemy wyraźny przyrost zakażeń koronawirusem w Polsce. Ostatniej doby ponad 25 tys. pacjentów zachorowało na COVID-19. Tego samego dnia zmarło 430 zakażonych wirusem SARS-CoV-2 osób.


W naszym kraju stale przybywa również osób, które wygrały walkę z chorobą COVID-19. Od początku epidemii wyzdrowiało już bowiem ponad 242 tys. pacjentów.

Edyta Górniak wywołała prawdziwą burzę. Wypowiedziała się o chorych na COVID-19, eksperci nie szczędzą mocnych słówEdyta Górniak wywołała prawdziwą burzę. Wypowiedziała się o chorych na COVID-19, eksperci nie szczędzą mocnych słówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lech Wałęsa opowiedział o swoich finansach. Były prezydent jest w tragicznej sytuacji
  2. Sony wydało oficjalne oświadczenie na temat PlayStation 5. Dotyczy również Polski, duże zaskoczenie
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Robert Lewandowski spełnił największe marzenie. Dostał „Złotą Piłkę”, pomógł mu polski gwiazdor (FOTO)
  7. Pijany kierowca wjechał w słup. Policjanci zamarli, gdy zorientowali się, kogo zatrzymali

Następny artykuł