WHO publikuje nowe informacje
fot. https://unsplash.com/ Martin Sanchez
Autor Natalia Niewczas - 14 Września 2020

WHO przekazało druzgocące informacje na temat koronawirusa. Jest też ważny apel szefa organizacji

WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia, przekazuje druzgocące statystyki. Od ogłoszenia przez organizację pandemii minęło pół roku - dopiero teraz pada jednak niepokojący rekord. Chodzi o dzienną ilość nowych zakażeń koronawirusem.

WHO publikuje najnowsze statystyki. Padła rekordowa liczba nowych dziennych przypadków COVID-19 potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi. Dotychczas rekordowym dniem był dzień 6 września; obecnie niedziela 13 września zajmuje pod tym względem pierwsze miejsce.

Nie żyje 28-letni Przemek z Podkarpacia. Gdy matka usłyszała wycie syren, nie podejrzewała, że jadą do jej synaNie żyje 28-letni Przemek z Podkarpacia. Gdy matka usłyszała wycie syren, nie podejrzewała, że jadą do jej synaCzytaj dalej

WHO ostrzega: to nie koniec zagrożenia epidemiologicznego

WHO podaje dokładne liczby: w niedzielę 13 września na całym świecie odnotowano aż 307 930 nowych zakażeń koronawirusem. To zdecydowanie największy dobowy przyrost, jaki odnotowano od początku pandemii.

Według doniesień portalu tvn24.pl do największej liczby zachorowań doszło w Stanach, Indiach oraz Brazylii. Niestety rosną także statystyki dotyczące przypadków śmiertelnych. W niedzielę 13 września do mediów spływały informacje o ponad 1000 zgonach w USA, podobnej liczbie śmierci w Indiach oraz ponad 400 przypadkach śmiertelnych odnotowanych na terenie Brazylii.

Przedstawiciele WHO nie liczą na szybki koniec pandemii. Zaistniały kryzys epidemiologiczny to czas prób wzajemnej jedności, co podkreślił apel szefa Światowej Organizacji Zdrowia.

- Potrzebujemy światowego przywództwa, zwłaszcza wielkich mocarstw. W ten sposób możemy pokonać tego wirusa - przekonywał Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 5-letnia Lilianka z Troszyna. Wszyscy myśleli, że ma zwykłą "jelitówkę", prawda okazała się jednak straszniejsza
2.Nad bankami i ich klientami zbierają się ciemne chmury. Prezes PKO BP właśnie potwierdził, będzie jeszcze gorzej

Koronawirus nieprzerwanie zagraża także zdrowiu Polaków. W poniedziałek 14 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 377 chorych na COVID-19 pacjentach. Tego samego dnia resort doniósł o 15 spowodowanych chorobą zgonach.

W Polsce stale przybywa nie tylko samych zarażeń, ale i tak zwanych ozdrowieńców. Od początku pandemii chorobę pokonało ponad 61 tysięcy polskich pacjentów. Tylko w poniedziałek 14 września za wyleczonych z COVID-19 uznano 438 kolejnych osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Postanowione, od dziś część uczniów przechodzi na nauczanie zdalne. Sanepid już podjął decyzję
  2. Jest potwierdzenie, pilny zakaz. Od 8 rano w poniedziałek
  3. Objawy niedoboru potasu. Bez niego nasz organizm nie może sobie poradzić
  4. Rząd rozdaje pieniądze poszkodowanym przez koronawirusa. Można dostać nawet 7 tysięcy euro, o co chodzi?
  5. Kolejna szkoła zamknięta. Koronawirus wykryty u nauczycielki, setki osób poddano kwarantannie
  6. Poszedł do restauracji jednego z największych gwiazdorów kina. Kwota na rachunku może zwalić z nóg, jak jedna pensja

Następny artykuł