Pilny apel WHO. Mocne słowa i wytyczne, od których zależy nasze bezpieczeństwo

WHO apeluje
East News/World Health Organization (WHO) Director-General Tedros Adhanom Ghebreyesus attends a press conference organised by the Geneva Association of United Nations Correspondents (ACANU) amid the COVID-19 outbreak, caused by the novel coronavirus, on July 3, 2020 at the WHO headquarters in Geneva. (Photo by Fabrice COFFRINI / POOL / AFP)
Autor Barbara Bujar15.11.2020

Szef WHO po raz kolejny zwrócił się do przywódców państw. W trakcie Paryskiego Forum Pokojowego przypomniał im o poważnej sytuacji epidemiologicznej na świecie i zmotywował do dalszej walki z pandemią. Podjął także temat lekceważenia obostrzeń i teorii spiskowych. „Naszą nadzieją jest solidarność” – zaznaczył.

Eksperci WHO od kilku miesięcy regularnie śledzą sytuację epidemiologiczną na świecie. Nie umykają im żadne związane z nią problemy, takie jak na przykład bagatelizowanie obowiązujących restrykcji. O nieodpowiedzialności takich zachowań postanowił przypomnieć niedawno szef organizacji, Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Szpital sprzedaje respiratory. Dyrektor placówki tłumaczy dlaczegoSzpital sprzedaje respiratory. Dyrektor placówki tłumaczy dlaczegoCzytaj dalej

Szef WHO apeluje. Świat wciąż musi walczyć z epidemią

Jak podaje serwis internetowy o2.pl, dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia zabrał głos podczas listopadowego Forum Pokojowego w Paryżu. Przypomniał zebranym tam przywódcom państw, że dalsza walka z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 jest wskazana. Patogen wciąż jest bowiem bardzo silny.

- Możemy być zmęczeni koronawirusem, ale on nie jest nami zmęczony – przekazał Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Szczególną uwagę szef WHO zwrócił na panujące restrykcje. To właśnie one są jego zdaniem jednym z najistotniejszych elementów, dzięki którym rozprzestrzenianie się koronawirusa po świecie może zostać ograniczone. W związku z tym, że od początku pandemii wirus nie zmienił znacząco swojego charakteru, obostrzenia także powinny pozostać te same.

Niestety, w wielu krajach coraz częściej obserwuje się jawne lekceważenie wprowadzanych restrykcji. Według dyrektora Światowej Organizacji Zdrowia takie zachowanie prowadzi do podziałów w społeczeństwie i powstawania teorii spiskowych, które w żadnym stopniu nie służą walce z COVID-19.

- Poluje na słabszych zdrowiu, ale poluje również na inne słabości: nierówność, podziały, zaprzeczanie, życzeniowe myślenie i umyślną ignorancję. Nie możemy z tym negocjować, ani zamknąć oczu i mieć nadziei, że zniknie. Nie zwraca uwagi na retorykę polityczną ani teorie spiskowe Naszą jedyną nadzieją jest nauka, rozwiązania i solidarność – dodał szef WHO.

Zgodnie z opinią Ghebreyesusa i wielu innych ekspertów sytuacja epidemiologiczna na świecie wciąż jest poważna. Od początku pandemii łącznie zachorowało już blisko 54 mln osób. Odnotowano także ponad 1,3 mln zgonów.

Dzisiaj grzeje: 1.23 listopada Polaków obejmie nowe obostrzenie. Dotknie tysiące osób nie tylko z naszego kraju
2.Ksiądz przerwał milczenie, już dawno chciał wszystko ujawnić. Powiedział, co wtedy zrobił Dziwisz
3.Przez 26 dni sam walczył z koronawirusem. Zdradził swój sekret, jak wrócił do zdrowia\

Zmarł chwilę po narodzinach. Lekarze wyjawili przyczynę zgonu noworodkaZmarł chwilę po narodzinach. Lekarze wyjawili przyczynę zgonu noworodkaCzytaj dalej

Koronawirus SARS-CoV-2 nie odpuszcza także w Polsce. W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 25 571 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia. Padł także nowy rekord zgonów. W ciągu jednej doby zmarło 548 osób z COVID-19.

Mamy 25 571 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem (…) Z powodu COVID-19 zmarło 119 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 429 osób – przekazało MZ na Twitterze

Objawy raka płuc widoczne na twarzy. Jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworówObjawy raka płuc widoczne na twarzy. Jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media potwierdziły. Rozpoczyna się luzowanie obostrzeń. Kolejny kraj otwiera swoje granice
  2. Co kometa ma w środku? Zadziwiające wnioski naukowców, nie do uwierzenia
  3. Nieprzyjemna dolegliwość, którą może powodować noszenie maseczki. Eksperci o syndromie MADE
  4. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska aktorka
  5. Awaria w elektrowni atomowej na Białorusi. Litwini masowo kupują jod, czy grozi nam drugi Czarnobyl?
  6. Kiedy odebrała psa z salonu, chciało jej się płakać. Fryzjer okaleczył zwierzę na całe życie, nie chodzi o fryzurę
  7. Prawdziwy hit w Lidlu. Zapłacisz 10 złotych i wyjdziesz z produktem od projektanta mody

Następny artykuł