WHO przyznało, że nie ma jeszcze żadnej skutecznej metody leczenia COVID-19
pixabay
Autor - 17 Maja 2020

WHO wyznało niepokojącą prawdę. Najnowszy komunikat w sprawie epidemii koronawirusa

WHO przyznało, że lekarze nie mają jeszcze żadnej skutecznej metody leczenia COVID-19. Co więcej, specjaliści ostrzegli, że koronawirus SARS-CoV-2 najprawdopodobniej zostanie z nami na dobre.

WHO przyznało, że jak dotąd nie opracowano żadnej skutecznej metody leczenia COVID-19. Wszystkie testowane sposoby walki z koronawirusem zawiodły. Ponadto przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia doszli do wniosku, że koronawirus SARS-CoV-2 prawdopodobnie zostanie z nami znacznie dłużej, niż podejrzewaliśmy.

Przypomnijmy, że objawy choroby COVID-19 to najczęściej katar, ból gardła, kaszel i gorączka. Większość przypadków choroby przebiega łagodnie, jednak z powodu koronawirusa na całym świecie zmarło już ponad 311 tys. osób. Łączna liczba zakażeń to ponad 4,6 mln.

79-latka została żywcem pogrzebana w grobie. Policjanci, którzy dotarli na miejsce nie mogli uwierzyć w to, co zastali79-latka została żywcem pogrzebana w grobie. Policjanci, którzy dotarli na miejsce nie mogli uwierzyć w to, co zastaliCzytaj dalej


WHO przyznało, że nie ma jeszcze żadnej skutecznej metody leczenia COVID-19

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że jak dotąd nie udało się opracować żadnej skutecznej terapii przeciwko COVID-19. Choć na całym świecie trwają prace nad wyprodukowaniem szczepionki lub leku przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, zadanie to nie należy do łatwych. Przedstawiciele WHO na konferencji prasowej 12 maja stwierdzili, że nadal brakuje jakichkolwiek obiecujących metod walki z koronawirusem SARS-CoV-2. Rzeczniczka WHO Margaret Harris dodała, że aktualnie wszystkie prace związane z koronawirusem są na wczesnym etapie.

– Mamy potencjalnie pozytywne informacje, musimy jednak zebrać więcej danych, żeby być w 100% pewni co do skuteczności terapii – wyjaśniła.

Dane kliniczne opublikowane w ubiegłym miesiącu dotyczące leku przeciwirusowego remdesiwiru wiązały się z ogromnymi nadziejami, że leczenie nim może okazać się rozwiązaniem na obecną epidemię. Tymczasem lekarze zajmujący się chorobami zakaźnymi twierdzą, że tym lekiem nie należy leczyć COVID-19.

Więcej nadziei dają badania dotyczące kombinacji różnych leków przeciwwirusowych. Jedna z prac, przeprowadzona w tym miesiącu w Hongkongu wykazała, że połączenie trzech leków przeciwwirusowych pomogło złagodzić objawy u pacjentów z COVID-19 i szybko zmniejszyło ilość wirusa w ich ciałach.

Dzisiaj grzeje: 1.Objawy niedoboru witaminy E. Jej brak odbija się na całym organizmie

2. Kasia Cichopek pokazała za dużo? Fani są zniesmaczeni, nie chcieli oglądać jej w podobnej odsłonie

Jak podaje portal zdrowie.radiozet.pl, w badaniu wzięło udział 127 pacjentów. Porównywano tych, którzy otrzymywali preparat składający się z leku przeciw HIV, lopinawiru z rytonawirem, rybawiryny przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby oraz interferonu beta, z grupą kontrolną, która otrzymała wyłącznie lek przeciw HIV.

Niemniej jednak WHO nie ukrywa, że koronawirusy są bardzo „trudnymi wirusami”, dlatego nie można jeszcze mówić o wyprodukowaniu szczepionki. Na tę chwilę opracowywanych jest ponad 100 potencjalnych szczepionek przeciw COVID-19, w tym kilka jest już w fazie badań klinicznych. Przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia jeszcze niedawno podkreślali, że wyprodukowanie szczepionki potrwa co najmniej rok.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przenigdy nie kupuj chińskiego czosnku. Rozpoznasz, że nie jest z Polski po 3 ważnych szczegółach
  2. Staruszka znalazła w Biedronce portfel z ogromną sumą. Cel, na który były przeznaczone pieniądze przyprawia o dreszcze
  3. Normy przekroczone ponad 40 razy. Rakotwórcza substancja w kaszach jaglanych
  4. Jeden z pierwszych objawów raka płuc. Wystarczy spojrzeć na swoje palce
  5. Przez tydzień piła koktajl z kurkumy. Efekty okazały się powalające
  6. Biedronka ma poważnego konkurenta. Jedna z sieci handlowych staje się popularniejsza od giganta

Następny artykuł