who: szczepionka nie wystarczy
unsplash engin akyurt
Autor Klaudia Gaicka - 19 Listopada 2020

Wszyscy zamarli po niespodziewanych słowach szefa WHO. Mówi o pandemii koronawirusa i szczepionce

Szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wytłumaczył, dlaczego jego zdaniem sama szczepionka od razu nie sprawi, że cała pandemia zniknie. Wielu obywateli może być zawiedzionych jego opinią. Warto się z nią zapoznać.

Szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zabrał w poniedziałek głos na temat nowo odkrytych szczepionek. Wielu z nas na wieść o nich odetchnęło z ulgą, eksperci studzą jednak radosne uczucia.

Pojawił się nowy szczep koronawirusa. Jest bardzo niebezpieczny, czy może dotrzeć do Polski?Pojawił się nowy szczep koronawirusa. Jest bardzo niebezpieczny, czy może dotrzeć do Polski?Czytaj dalej

Szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wyjaśnił, dlaczego uważa, że sama szczepionka od razu nie unicestwi całej pandemii

Jak podaje portal Wprost.pl, okazuje się bowiem, że zdaniem eksperta z WHO sama szczepionka nie powstrzyma pandemii, która już od prawie roku w ogromnym stopniu wpływa na nasze życie. Nie jest ona wystarczająca.

Odkąd koronawirus SARS-CoV-2 zaatakował pierwszego człowieka, minęło około roku. Od tamtej pory wszyscy łudzą się, że szczepionka sprawi, że trwale pożegnamy zagrożenia. Słowa szefa WHO wbijają w fotel.

- Szczepionka uzupełni inne narzędzia, które posiadamy, a nie zastąpi ich [...] Szczepionka sama w sobie nie zakończy pandemii - powiedział dyrektor generalny Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Najnowsze dane dotyczące koronawirusa są przytłaczające. Od początku pandemii odnotowano 55,6 mln przypadków. W naszym kraju jest to łącznie 773 tys. pacjentów (przy czym 19 883 pochodzi z ostatniego dobowego raportu). 343 tys. z nich już wyzdrowiało, a 11 451 niestety nie udało się wygrać walki z chorobą.

Pomimo tego, że cały świat już od miesięcy zjednoczony walczy z pandemią. Na razie w skali światowej wirus cały czas w ogromnym tempie podbija wszystkie regiony. Szef WHO zapowiedział, że początkowo dostawy szczepionki będą ograniczone.

- Priorytetem będą pracownicy służby zdrowia, osoby starsze i inne zagrożone populacje. Miejmy nadzieję, że zmniejszy to liczbę zgonów i umożliwi systemom opieki zdrowotnej dalszą pracę - wyjaśnił.

Dzisiaj grzeje: 1.Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje legendarny muzyk, hitów jego zespołu słuchali chyba wszyscy
2.Nie żyje polityk partii rządzącej. Dramatyczne wieści obiegły Polskę
3.Ministerstwo Zdrowie przekazało wstrząsającą wiadomość. Najnowsza liczba zgonów wbija w fotel, absolutny rekord

Objawy chorób serca, które dostrzeżesz gołym okiem. Nigdy ich nie lekceważObjawy chorób serca, które dostrzeżesz gołym okiem. Nigdy ich nie lekceważCzytaj dalej

Szef WHO wytłumaczył, że poziom dystrybucji, który teraz jest możliwy, wciąż nie unieszkodliwia wirusa w stu procentach. W dalszym ciągu będzie miał on spore pole do manewru.

- To nadal pozostawi wirusowi dużo miejsca na rozprzestrzenianie się. Nadzór będzie musiał być kontynuowany, ludzie nadal będą testowani, izolowani, a kontakty nadal będą musiały być śledzone - powiedział.

Rodzina chorej pielęgniarki błaga o pomoc. Pilnie potrzebne osocze ozdrowieńcaRodzina chorej pielęgniarki błaga o pomoc. Pilnie potrzebne osocze ozdrowieńcaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd wyda ponad 125 mln złotych na jedną firmę. Wszystko przez zakaz lotów
  2. Bill Gates nie zamierzał dłużej milczeć. Powiedział, co może zdarzyć się już za kilka miesięcy
  3. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  4. 4-latek stracił oboje rodziców. Zabrała ich ta sama choroba
  5. Pielęgniarka wyznała porażającą prawdę. Jakie były ostatnie słowa zarażonych osób, które nie wierzyły w epidemię?
  6. Co oznacza żółta wstążka u psa? Uczestnik Milionerów odpadł na pytaniu za 5 tysięcy złotych
  7. Powrót uczniów do szkół. Minister edukacji przekazał informacje, na które czekały tysiące polskich rodzin

Następny artykuł