Dyrektor WHO wyznał, jak można uniknąć lockdownu. Podał konkretne metody walki z pandemią

WHO lockdown
unsplash.com/Vladimir Fedotov
Autor Natalia Niewczas19.11.2020

Regionalny dyrektor WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) jest zdania, że lockdown powinien stanowić dla rządzących ostateczność. Dr Henri Kluge sądzi jednocześnie, że przed jego wdrożeniem obywateli może uchronić przestrzeganie jednego z najpowszechniejszych obostrzeń. Chodzi o obowiązek zakrywania nosa i ust.

Dyrektor WHO wierzy w skuteczność maseczek. Choć, jak podkreśla, ich stosowanie to nie panaceum, gdyby ok. 95% ludności sumienne zakrywałoby nos i usta, masowe izolacje nie byłyby konieczne.

Polsat: już niedługo może zniknąć część obostrzeń. Podano konkretną datę, w piątek Morawiecki ma przedstawić planPolsat: już niedługo może zniknąć część obostrzeń. Podano konkretną datę, w piątek Morawiecki ma przedstawić planCzytaj dalej

Dyrektor WHO: lockdownów można uniknąć

Wiosną Polacy mieli do czynienia z niemal całkowitym lockdownem. Zdaniem dyrektora regionalnego WHO, takich sytuacji można uniknąć.

- Nadal stoję na stanowisku, że lockdownów da się uniknąć i że są to środki, które powinny być stosowane w ostateczności - powiedział dr Henri Kluge z WHO.


Jednocześnie przedstawiciel WHO zaznaczył, że stosowanie radykalnych środków bezpieczeństwa ma swoje negatywne skutki. Wyróżnia wśród nich wzrost problemów natury psychicznej czy nasilenie przemocy domowej, co może mieć związek z nadużywaniem alkoholu bądź narkotyków.

Wspomnianych skutków ubocznych, a tym samym lockdownów, dałoby się uniknąć, gdyby obywatele stosowali osłony twarzy. Jak przekazuje portal rmf.24.pl, dr Henri Kluge z WHO przypuszcza, że musiałoby je nosić 95% ludności.

Tymczasem, zdaniem dyrektora, podane wyżej liczby pozostają w sferze marzeń. Dr Henri Kluge sądzi, że obecnie w większości krajów Europy od 60 do 70% obywateli stosuje się do nakazu zakrywania nosa i ust.

Przedstawiciel WHO jednocześnie zwraca uwagę na potencjalne niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą powszechna w czasach pandemii COVID-19 dezinformacja. Dr Henri Kluge zaapelował do wszystkich Europejczyków o to, by nie lekceważyli związanego z nowym koronawirusem SARS-CoV-2 zagrożenia.

Dzisiaj grzeje: 1.Choroby, które znacznie zwiększają ryzyko śmierci przy COVID-19. Osoby, które je mają, powinny dziś szczególnie uważać
2.TVN ostrzega Polaków, w wielu miejscach już się zaczęło. Do 17 lepiej zostać w domach
3.Wszyscy zamarli po niespodziewanych słowach szefa WHO. Mówi o pandemii koronawirusa i szczepionce

Uczniów czekają kolejne zmiany. Wszystko przez pandemięUczniów czekają kolejne zmiany. Wszystko przez pandemięCzytaj dalej

W czwartek 19 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 23 975 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2. Jednocześnie resort przekazał przykre informacje o rekordowej liczbie zgonów - zmarło 637 pacjentów.

Warto przypomnieć, że w Polsce stale przybywa również tak zwanych “ozdrowieńców”. Od początku epidemii w naszym kraju wyzdrowiało ponad 361 tys. osób.

Spada liczba testów na koronawirusa w Polsce. Minister Zdrowia wskazał powodySpada liczba testów na koronawirusa w Polsce. Minister Zdrowia wskazał powodyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, będą duże zmiany w pogodzie. Zacznie się w piątek. Trzeba uważać zwłaszcza nad morzem
  2. Rząd wspiera rozwój fotowoltaiki. Ogromne pieniądze czekają na Polaków
  3. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  4. 4-latek stracił oboje rodziców. Zabrała ich ta sama choroba
  5. Pielęgniarka wyznała porażającą prawdę. Jakie były ostatnie słowa zarażonych osób, które nie wierzyły w epidemię?
  6. Mężczyzna umarł na raka. Jego wierny labrador odszedł przy boku pana kilka godzin później
  7. Śmierć w „M jak miłość”. Nikt nie spodziewał się dramatu, uwielbiana para dopiero zaczęła układać sobie życie

Następny artykuł