WHO zaleca wykonywanie jak największej ilości testów na koronawirusa
facebook_ The Ministry of Foreign Affairs of Ethiopia
Autor Aneta Młodawska - 20 Marca 2020

Ważny apel szefa WHO. Mężczyzna mówi o tym, co trzeba zrobić, aby powstrzymać epidemię

WHO apeluje do władz wszystkich krajów, by przeprowadzano jak najwięcej testów. Według instytucji jest to obecnie jedno z najważniejszych zadań rządzących. Szef Światowej Organizacji Zdrowia zaleca, by testować każdy podejrzany przypadek.

WHO zaleca rządzącym, aby w ich krajach odbywało się jak najwięcej badań przy pomocy testów. Jak powiedział dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus na poniedziałkowym spotkaniu z mediami, testowany powinien być każdy podejrzany przypadek.

Ponadto 18 marca przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia powiadomili o planach organizacji badań mających sprawdzić różne sposoby leczenia osób z koronawirusem. Plan wymagać będzie współpracy służb zdrowia poszczególnych krajów. Jak widzimy, organizacja nie kryje zaniepokojenia rozwojem epidemii.

GIS wycofał ze sprzedaży popularne chipsy. Wszystko przez zbyt dużą zawartość konserwantówGIS wycofał ze sprzedaży popularne chipsy. Wszystko przez zbyt dużą zawartość konserwantówCzytaj dalej

WHO zaleca wykonywanie jak największej ilości testów na koronawirusa

Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus na jednym z ostatnich spotkań z mediami mówił o powadze zagrożenia, jakie niesie ze sobą wirus SARS-CoV-2. Epidemia COVID-19 mimo widocznych wysiłków wielu krajów wciąż zbiera śmiertelne żniwo. Jak ostrzega szef WHO, dbanie o higienę osobistą, zamykanie szkół, odwoływanie imprez masowych czy ograniczenia podróży nie wystarczą, by zakończyć epidemię.

— Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania kolejnym infekcjom i ratowania życia jest przerwanie łańcucha zakażeń. A w tym celu należy przetestować jak największą liczbą osób, a następnie odizolować osoby chore i zakażone. Nie ugasimy ognia z zasłoniętymi oczami i nie powstrzymamy tej epidemii, jeżeli nie będziemy wiedzieli, kto jest zakażony — powiedział Tedros Adhanom Ghebreyesus na spotkaniu z mediami.

Mężczyzna dodał, że do tej pory WHO wysłało prawie 1,5 miliona testów do 120 krajów. Organizacja współpracuje ponadto z kilkoma firmami, nakłaniając je do zwiększenia produkcji. Jak powiedziała dr Maria Van Kerkhove, kierownik techniczny WHO Health Emergencies rządy powinny w tym momencie zadbać o zwiększenie liczby laboratoriów, które wykonują testy, a także o przeszkolenie jak największej liczby osób.

WHO zaleca, by odizolować każdą osobę, której wynik testu okaże się pozytywny. Ponadto należy prześledzić wszystkie jej kontakty sprzed co najmniej dwóch dni i jeżeli osoby te wykazują objawy choroby, je również należy poddać testom. Organizacja radzi ponadto, aby izolować w placówkach służby zdrowia wszystkie osoby, u których potwierdzono koronawirusa nawet wtedy, gdy mamy do czynienia z łagodną postacią choroby. Dzięki temu łańcuch zakażeń może zostać zatrzymany.

Dzisiaj grzeje: 1. Polka pracuje nad szczepionką przeciwko koronawirusowi. Jest nadzieja

2. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia

Z uwagi na to, że nie każdy kraj jest w stanie hospitalizować wszystkich zakażonych koronawirusem, najważniejsze w takiej sytuacji są osoby starsze i pacjenci ze schorzeniami podstawowymi. WHO ostrzega ponadto, że kraje rozwijające się mogą być szczególnie mocno dotknięte obecnym kryzysem.

— Widzimy epidemie w krajach, w których istnieją dobrze rozwinięte systemy opieki zdrowotnej, a i one z trudem radzą sobie z kryzysem. Co się stanie, gdy wirus przeniesie się do krajów o niskich dochodach? Jesteśmy głęboko zaniepokojeni tym, jaki to może mieć wpływ na populacje, w których obserwujemy wysoki odsetek zakażonych wirusem HIV oraz tam, gdzie są niedożywione dzieci — mówi szef WHO.

Tedros Adhanom Ghebreyesus wezwał ludzi do zrobienia wszystkiego, co w ich mocy, aby zatrzymać epidemię. Jak powiedział, duch ludzkiej solidarności musi stać się jeszcze bardziej zaraźliwy niż sam wirus.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gessler pojęła co Polacy robią podczas kwarantanny i nie wytrzymała. Ma upokarzające plany
  2. Zdradzała swojego męża. Przez nią i jej kochanka 2,5 tysiąca osób jest na kwarantannie z powodu koronawirusa
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Grupa krwi a SARS-CoV-2. Co trzeci Polak może być w grupie największego ryzyka

Następny artykuł