WHO: podało tragiczne dane
facebook_Thedros Adhanom Ghebreyesus
Autor Barbara Bujar - 21 Maja 2020

WHO podało tragiczny bilans. Najwięcej zakażeń koronawirusem od początku epidemii

WHO podało niepokojące dane. W ciągu ostatnich 24 godzin zarażonych koronawirusem zostało 106 tys. osób – poinformował wczoraj szef Światowej Organizacji Zdrowia, Tedros Adhanom Ghebreyesus. Jest to największa dzienna liczba zachorowań od początku pandemii.

WHO nie ma dla nas dobrych wieści. Epidemia spowodowana przez koronawirusa trwa. Na całym świecie naukowcy pracują nad znalezieniem szczepionki, która miałaby chronić przed zachorowaniem. W momencie, gdy wszyscy zastanawiają się, kiedy epidemia się skończy, WHO podaje zaskakujące dane. Według szefa Światowej Organizacji Zdrowia za nami rekordowa doba pod względem zachorowań. Tedros Adhanom Ghebreyesus poinformował wczoraj o 106 tys. zarażeń w ciągu jednego dnia.

Nikt nie wierzył, że może się im udać. Małżeństwo z zespołem Downa jest razem już 25 latNikt nie wierzył, że może się im udać. Małżeństwo z zespołem Downa jest razem już 25 latCzytaj dalej

WHO o rekordzie zachorowań

- Droga do pokonania pandemii jest długa. W ciągu ostatnich 24 godzin do Światowej Organizacji Zdrowia zgłoszono 106 000 przypadków zakażenia koronawirusem - najwięcej w ciągu jednego dnia od czasu wybuchu epidemii. Prawie 66 proc. tych przypadków dotyczy czterech krajów – czytamy wypowiedź szefa WHO na portalu wp.pl.

W swoim przemówieniu Tedros Adhanom Ghebreyesus powołał się na Koreę Południową. Według niego w tym właśnie kraju wykorzystano doświadczenia nabyte podczas pandemii MERS.

- Szybko wdrożono kompleksową strategię znajdowania, izolowania, testowania i opieki nad każdym przypadkiem oraz śledzenia każdego kontaktu. Najpierw ograniczono wybuch pierwszej fali, a potem skutecznie powstrzymuje się nowe przypadki - dodał.

Szef WHO powiedział też, że martwi go sytuacja w krajach o niskim i średnim dochodzie. Zapewnił, że WHO nie zostawi ich bez pomocy. Poinformował o wsparciu, jakim Światowa Organizacja Zdrowia obejmie te kraje.

Dzisiaj grzeje: 1. Tysiące Ukraińców chce przedostać się do Polski. Zadanie to jest jednak wyjątkowo trudne

2. Polacy pogrążeni w żałobie. Nie żyje Jerzy Pilch, tragiczne informacje przekazała żona

- Funkcjonowanie systemu opieki zdrowotnej jest priorytetem, bo zdajemy sobie sprawę z ryzyka dla życie, jakie niesie ze sobą zawieszenie podstawowych usług, np. szczepień dzieci" - poinformował szef WHO.

Przypomnijmy, że w naszym kraju sytuacja związana z epidemią koronawirusa też nie wygląda dobrze. Ministerstwo zdrowia potwierdziło wczoraj prawie 500 nowych potwierdzonych przypadków. Dodatkowo zmarło kolejnych 9 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pozbywanie się obierek po ziemniakach jest wielką stratą. Możesz je cudownie wykorzystać
  2. Przywiązał córkę do krzesła i przez 13 lat więził w piwnicy. Nie mieści się w głowie, cały świat zamarł
  3. GIF wycofuje z rynku lek używany przez miliony Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  4. Myśleli, że to zwykła grypa. Ich małżeństwo trwało zaledwie 72 godziny
  5. Kołatanie serca ma wiele przyczyn. Nie należy go lekceważyć, gdyż może być objawem niebezpiecznych chorób
  6. NBP wypuścił nowe monety. Różnią się diametralnie od tych, które mamy w portfelach

Następny artykuł