Ostrzeżenie przed nową fazą koronawirusa
youtube.com/World Health Organization (WHO)
Autor Barbara Bujar - 21 Czerwca 2020

Nowe ostrzeżenie WHO. "Świat wkracza w niebezpieczną fazę"

WHO po raz kolejny ostrzega przed koronawirusem. Podczas piątkowej konferencji prasowej szef Światowej Organizacji Zdrowia, Tedros Adhanom Ghebreyesus, poinformował o nowym dobowym szczycie zachorowań. Tylko 18 czerwca zarażenie COVID-19 stwierdzono u ponad 150 tysięcy osób. Według ekspertów czeka nas nowa faza epidemii.

WHO alarmuje.Nowe informacje dotyczące epidemii koronawirusa pojawiają się codziennie. Czasem wydaje się, że liczba zachorowań maleje, innym razem okazuje się, że wirus wraca z podwojoną siłą. Dokładnie tak było w Pekinie, w którym po długiej i trudnej walce z pandemią nie odnotowano żadnego nowego przypadku zakażenia. Radość mieszkańców nie trwała jednak długo. Po 50 dniach wirus pojawił się ponownie. WHO, biorąc pod uwagę takie sytuacje, ostrzega, by nie cieszyć się zbyt szybko. Według ekspertów świat czeka nowa faza rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyćSygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyćCzytaj dalej

WHO podczas konferencji podało niepokojące informacje

Konferencja prasowa Światowej Organizacji Zdrowia odbyła się w ubiegły piątek. Przewodniczący jej Tedros Adhanom Ghebreyesus nie miał do przekazania dobrych wiadomości. Jak podaje popularne.pl, mężczyzna poinformował o nowym dobowym szczycie zachorowań. Według najnowszych statystyk, w czwartek 18 czerwca, odnotowano największą, jak do tej pory, dzienną liczbę nowych przypadków COVID-19 na świecie. Wyniosła ona ponad 150 tysięcy.

- Pandemia COVID-19 przyspiesza w skali globalnej, a świat wkracza w nową i niebezpieczną fazę rozprzestrzeniania się koronawirusa przy wprowadzonych środkach bezpieczeństwa - powiedział szef WHO.

W swojej wypowiedzi Tedros Adhanom Ghebreyesus przyznał też, że martwi go postawa ludzi. Mężczyzna uważa, że poczuli się oni zbyt pewnie i w dużym stopniu bagatelizują wszystkie narzucone środki ostrożności.

- Wielu ludzi, co zrozumiałe, ma dość siedzenia w domu, a kraje chcą jak najszybciej otworzyć swoje społeczeństwa i gospodarki. Ale musimy pamiętać, że wirus wciąż szybko się rozprzestrzenia – przypomniał.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda zatwierdził nowe świadczenie. Kogo obejmie 1400 plus?

2. Mandat na 500 zł podczas grzybobrania. Straż leśna może wlepić go także tobie

Warto wspomnieć, że na ten moment najwięcej przypadków zakażeń koronawirusem odnotowuje się w Ameryce Północne i Południowej. Problemy pojawiają się także w Iranie oraz na terenach Azji Południowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna powódź w Warszawie. Auta dosłownie utonęły na ulicy. Sytuacja jest dramatyczna
  2. Atak nożownika, nie żyją trzy osoby, dwie w stanie krytycznym. Tragiczne doniesienia z Wielkiej Brytanii
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Nie żyje ikona europejskiego sportu. Choroba zaatakowała znienacka i zabrała legendę

Następny artykuł