WHO: pilne ostrzeżenie, nowa grupa
pixabay
Autor Damian Witoń - 21 Sierpnia 2020

Ważne ostrzeżenie WHO. Epidemia się zmienia, podali, kto w największym stopniu roznosi koronawirusa

WHO stale monitoruje sytuację związaną z epidemią koronawirusa. Ostatnio eksperci zauważyli niepokojącą zmianę. Podali, kto w największym stopniu roznosi niebezpieczny patogen.

WHO od początku pandemii koronawirusa stara się uważnie monitorować sytuację na całym świecie. Liczne analizy ekspertów dostarczają nam nowych danych, które mogą okazać się niezwykle przydatne w walce z niebezpiecznym wirusem, który nie odkrył przed nami jeszcze wszystkich swoich tajemnic. Tym razem Światowa Organizacja Zdrowia podała, kto w największym stopniu przyczynia się do rozprzestrzeniania niebezpiecznego patogenu.

Kim jest następca Łukasza Szumowskiego? Przedstawiamy sylwetkę nowego Ministra ZdrowiaKim jest następca Łukasza Szumowskiego? Przedstawiamy sylwetkę nowego Ministra ZdrowiaCzytaj dalej


WHO ostrzega. SARS-CoV-2 w największym stopniu przenoszą młodzi ludzie

Takeshi Kasai pełniący funkcję szefa WHO w regionie Zachodniego Pacyfiku zwołał w ostatni wtorek specjalną konferencję prasową. Przedstawił na niej niepokojące obserwacje dotyczące epidemii, które nie powinny być bagatelizowane.


-Epidemia się zmienia. Ludzie mający po 20, 30, 40 lat w coraz większym stopniu napędzają rozprzestrzenianie się wirusa. Wielu z nich nie wie, że są zakażeni - powiedział Kasai

Zjawisko opisywane przez szefa regionu WHO jest bardzo niebezpieczne. Młodzi ludzie coraz częściej ignorują wskazówki dotyczące zasad bezpieczeństwa. Przyczynia się do tego fakt, że w większości przypadków zakażenia przebiegają u nich bezobjawowo. Nie oznacza to jednak, że zainfekowane osoby, które nie przejawiają niepokojących symptomów, nie mogą zarazić innych.


Infekcja patogenem SARS-CoV-2 u zdrowych, silnych, młodych osób często może przypominać zwykłe przeziębienie. Wiele z nich nie czuje zatem realnego zagrożenia dla swojego życia, co przyczynia się do lekceważenia obostrzeń dotyczących noszenia maseczki, zachowania dystansu społecznego, czy dezynfekcji rąk. Cierpią na tym oczywiście osoby z grupy podwyższonego ryzyka, a więc starsi i chorzy ludzie.

Dzisiaj grzeje: 1. Jesteś osobą, która budzi się bardzo wcześnie rano? Naukowcy mają dla Ciebie bardzo ważną wiadomość
2. Polskie media przekazały tragiczną wiadomość. Nie żyje wybitna Polka, tysiące osób w żałobie


Jak podaje portal popularne.pl, wkrótce może być jeszcze gorzej, gdyż przed nami rozpoczęcie roku szkolnego. Jeżeli młodzież powracająca do szkół będzie nagminne bagatelizować zagrożenie, liczba zakażeń, a co za tym idzie zapewne i zgonów, drastycznie wzrosną. Ważna jest zatem świadomość na temat problemu, który nadal istnieje oraz odpowiedzialność. Jeżeli nawet sami nie czujemy się zagrożeni, zachowujmy się odpowiednio, pamiętając o innych ludziach. Ich los w dużej mierze zależy bowiem od nas.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dantejskie sceny pod szpitalem. Kobieta błagała, by ktoś jej pomógł
  2. Lech Kaczyński wcale nie traktował poważnie Andrzeja Dudy? Światło dzienne ujrzała zaskakująca historia
  3. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  4. Wzruszające wyznanie Magdy Gessler. Zmaga się z ciężką chorobą, prześmiewcy powinni teraz dwa razy się zastanowić
  5. Możesz zapłacić nawet 10 tys. zł grzywny, ministerstwo ostrzega. Przepis wchodzi w życie od 1 września
  6. Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na Instagramie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł