WHO
youtube.com CNBC Television
Autor Klaudia Bochenek - 22 Sierpnia 2020

Kiedy koniec pandemii koronawirusa? Szef WHO mówi o konkretnym terminie

WHO praktycznie codziennie organizuje konferencje prasowe, podczas których omawiane są raporty i przewidywania odnośnie rozwoju pandemii. Tym razem świat wstrzymał oddech - szef organizacji podał możliwy termin zakończenia tej fatalnej sytuacji.

Szef WHO, szef Światowej Organizacji Zdrowia, Tedros Adhanom Ghebreyesus, na wtorkowej konferencji podał orientacyjną datę zakończenia pandemii. Nie zabrakło porównania do pamiętnej grypy hiszpanki.

Zaskakująca decyzja nowego Ministra Zdrowia. Niektórym osobom może się bardzo nie spodobaćZaskakująca decyzja nowego Ministra Zdrowia. Niektórym osobom może się bardzo nie spodobaćCzytaj dalej

WHO podało orientacyjną datę, jest nadzieja

Jak podaje Polsat News, szef WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus, podczas wtorkowej konferencji zaznaczył, że epidemia grypy hiszpanki, która wybuchła w 1918 roku trwała 2 lata i według różnych szacunków pochłonęła od 21 do nawet 100 mln ofiar. Jej pierwsza fala nie wykazywała się wysoką śmiertelnością, ale druga zebrała prawdziwe żniwo. Szef WHO uspokoił wszystkich obecnych - pandemia koronawirusa powinna zakończyć się w ciągu 2 lat i wszystko jest pod kontrolą.

- Mamy nadzieję, że pandemia skończy się w ciągu dwóch lat. [...] Mamy jednak technologię i wiedzę, by ją powstrzymać - mówił Tedros Adhanom Ghebreyesu. Dodał również, że teraz w dobie podróży i technologii, wirus rozprzestrzenia się szybciej i łatwiej, ale medyczna wiedza, którą dysponują lekarze z całego świata pozwala trzymać pandemię w ryzach.

Dzisiaj grzeje: 1. Lech Wałęsa wieszczy katastrofę i apeluje. "Jeśli nie posłuchacie starego Wałęsy, to poginiecie wszyscy"
2. Płacenie kartą nie będzie wyglądało już tak samo. UE zmieni zasady

Na konferencji głos zabrała także główna epidemiolog WHO, Maria Van Kerkhove. Według niej potrzebne są kolejne badania, aby dobrze zbadać wirusa i wiedzieć wszystko o jego mutacjach - aktualnie na świecie odnotowano 6 szczepów COVID-19.

- Sformowany został specjalny zespół, którego zadaniem jest identyfikowanie mutacji [...]. Badamy, jakie znaczenie mają mutacje i jak działają - powiedziała epidemiolog. Podczas konferencji została także przekazana wiadomość, że szacunki wskazują na to, że mniej niż 10% populacji posiada antyciała wirusa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewyobrażalny huk nad Warszawą. Co się dzieje?
  2. Gwiazdorzy zostali wyrzuceni z kultowego show grupy TVN przez kontrowersje? Nie zobaczymy ich na antenie w najbliższym czasie
  3. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  4. Wzruszające wyznanie Magdy Gessler. Zmaga się z ciężką chorobą, prześmiewcy powinni teraz dwa razy się zastanowić
  5. Możesz zapłacić nawet 10 tys. zł grzywny, ministerstwo ostrzega. Przepis wchodzi w życie od 1 września
  6. Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na Instagramie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł