WHO ostrzega przed trzecią falą koronawirusa. Nie jesteśmy gotowi, padł konkretny termin

WHO trzecia fala
pixabay.com/Alexas_Fotos
Autor Natalia Niewczas22.11.2020

Przedstawiciel WHO ostrzega: ludzkość nie jest gotowa na nadejście trzeciej fali koronawirusa. David Nabarro ocenia, że może ona nadejść już na początku 2021 roku. W tej sytuacji, zdaniem przedstawiciela WHO, kluczowe jest wyciągnięcie odpowiednich wniosków.

Przedstawiciel WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) jest zdania, że ludzkość może zmierzyć się z trzecią falą koronawirusa już na początku przyszłego roku. Ostatnie doświadczenia z drugiej fali zachorowań, jak sądzi David Nabarro, pokazały, że na ten moment nie jesteśmy na to przygotowani. Przedstawiciel WHO ocenia, że działania Europy nie były wystarczające.

Przyczyny i objawy niedoczynności tarczycy. Profilaktyka i leczeniePrzyczyny i objawy niedoczynności tarczycy. Profilaktyka i leczenieCzytaj dalej

Przedstawiciel WHO: Europa powinna wyciągnąć wnioski

David Nabarro z WHO podjął temat ewentualnej trzeciej fali zachorowań na koronawirusa w rozmowie ze szwajcarskimi mediami. Ocenia, że Europa przegapiła ważny moment, który nadszedł latem 2020 roku.

- Europejska reakcja była niewystarczająca. Stracili okazję do zbudowania niezbędnej infrastruktury w miesiącach letnich, po opanowaniu pierwszej fali. A teraz mają drugą falę. Jeśli teraz nie zbudują niezbędnej infrastruktury, trzecią falę będą mieli na początku przyszłego roku - ocenia David Nabarro.


Jak podaje portal rmf24.pl, obecnie w wielu europejskich krajach obserwuje się znaczny przyrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Zmaga się z nimi Polska, Francja; problem dotyczy również Czech i Niemiec.

Przedstawiciel WHO jest zdania, że decyzje podejmowane przez niektóre władze są ryzykowne. Przykładem była w tym przypadku Szwajcaria, gdzie dozwolono na jazdę na nartach - zaznaczono jednocześnie, że osoby w wagonikach na wyciągach muszą obowiązkowo zakryć noc i usta.

- Jeśli liczba nowych infekcji spadnie, to wtedy będziemy mogli robić, co chcemy. Ale teraz? Otwieranie ośrodków narciarskich? - zwraca uwagę David Nabarro.


Jednocześnie przedstawiciel WHO wykazał uznanie dla reakcji krajów azjatyckich, w tym Korei Południowej. Ocenia, że tamtejsi obywatele są zaangażowani i solidnie przestrzegają obostrzeń.

Dzisiaj grzeje: 1.Pojawiają się, gdy spożywamy zbyt wiele cukru. Objawy, których lekceważenie może skończyć się bardzo źle
2.Pacjentka bez spodni i bielizny na podłodze w polskim szpitalu, przykry widok. Jest oświadczenie szpitala
3.Nietypowy objaw raka piersi. Wystarczy przyjrzeć się swoim dłoniom

Już niedługo galerie będą znowu otwarte. Mocny komentarz specjalistyJuż niedługo galerie będą znowu otwarte. Mocny komentarz specjalistyCzytaj dalej

- Ludzie są zaangażowani, podejmują działania pomagające zmniejszyć transmisję wirusa. Trzymają dystans, noszą maski, izolują się, gdy są chorzy, myją ręce, chronią grupy najbardziej narażone - mówi.


W niedzielę 22 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 17 856 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Jednocześnie resort potwierdził śmierć 330 chorych na COVID-19 pacjentów.

Tragiczna wiadomość wstrząsnęła wieloma osobami. Nie żyje 9-latka zarażona koronawirusemTragiczna wiadomość wstrząsnęła wieloma osobami. Nie żyje 9-latka zarażona koronawirusemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Sławomir Świerzyński wyjawił, jak spędza wakacje. Ale luksus, prosto ze Stanów
  2. Bill Gates chce budować nowoczesne reaktory jądrowe. Elektrownie atomowe na każdym osiedlu? Tak może wyglądać przyszłość
  3. Rodzina zmarłego z powodu koronawirusa ujawnia opłaty. "Przerażające, jak na tragedii można się wzbogacić"
  4. Gdy zbliża się zawał, organizm wysyła nam sygnały alarmowe. Każdy powinien je znać, gdyż mogą uratować życie
  5. Eksperci biją na alarm. Jeden nawyk sprawia, że jesteśmy mniej odporni na koronawirusa, teraz lepiej z niego zrezygnować
  6. Owczarek niemiecki zorientował się, że zgubił pana. Nagranie obejrzano już 25 milionów razy
  7. Była żona Wiśniewskiego jest nieuleczalnie chora. Od czasu diagnozy jej życie diametralnie się zmieniło

Następny artykuł