WHO poinformowała o nowym dobowym rekordzie zachorowań na COVID-19
unsplash.com/ Ashkan Forouzani
Autor - 23 Czerwca 2020

WHO ostrzega. Padł nowy rekord pandemii

WHO poinformowała o nowym dobowym rekordzie zachorowań na COVID-19. W niedzielę 21 czerwca odnotowano bowiem 183 tysiące nowych przypadków zakażeń na całym świecie. Jest to najwyższa liczba nowych chorych od początku epidemii koronawirusa.

WHO poinformowała w niedzielę o rekordowym dobowym wzroście zakażeń koronawirusem. Liczba nowych zachorowań wyniosła 183 020. Poprzedni największy dobowy przyrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2 na świecie odnotowano 18 czerwca. Liczba ta wynosiła wówczas 181 232 przypadków.

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała jednocześnie, że całkowita liczba przypadków zakażeń na COVID-19 na świecie wyniosła w niedzielę 8 708 008 przypadków. Według raportu największy wzrost zachorowań odnotowano tego dnia w Ameryce Północnej i Południowej.

Dramat na północy Polski. Czwórka dzieci przeszły przez prawdziwy koszmarDramat na północy Polski. Czwórka dzieci przeszły przez prawdziwy koszmarCzytaj dalej

WHO poinformowała o nowym dobowym rekordzie zachorowań na COVID-19

WHO poinformowała w niedzielę 21 czerwca o 183 tysiącach nowych przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 na całym świecie. Wysoka liczba nowych zachorowań wynika z tego, iż obecnie wirus rozprzestrzenia się na kontynentach, na których dotychczas nie stanowił zagrożenia.

Jak podaje portal.abczdrowie.pl, w Ameryce Północnej i Południowej potwierdzono ponad 116 tysięcy nowych przypadków zachorowań. Tylko w Stanach Zjednoczonych i Brazylii jest obecnie blisko 1,7 miliona aktywnych przypadków. Światowa Organizacja zdrowia podała, że na świecie na COVID-19 choruje ponad 8,7 miliona pacjentów.

Niestety liczba zgonów spowodowanych koronawirusem wzrosła do 461 715. Tylko w ciągu ostatniej doby zmarły 4743 osoby. Nadal niewiele przypadków potwierdzono w Afryce. Na całym kontynencie jedynym krajem, który ma poważne problemy z epidemią, jest Republika Południowej Afryki.

Szef Światowej Organizacji Zdrowia, Tedros Adhanom Ghebreyesus ostrzegł na ostatniej konferencji prasowej, że "pandemia COVID-19 przyspiesza". Dane organizacji wskazują, że w ciągu ostatnich kilku dni odnotowuje się wzrost zachorowań na całym świecie.

- Wirus wciąż rozprzestrzenia się szybko i zabójczo. Większość ludzi jest nadal podatna na zarażenie. Wzywamy wszystkie kraje i wszystkich ludzi do zachowania szczególnej czujności - powiedział szef WHO.

Ostatnie dane dotyczące naszego kraju pokazują, że liczba zakażonych koronawirusem w Polsce sięgnęła 31 931. Z powodu infekcji zmarło do tej pory aż 1356 pacjentów. W kraju nadal aktywnych jest 13 892 przypadków.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 31-letnia mistrzyni. Odeszła tuż po porodzie

2. Fatalne wieści dla wszystkich opalających dom węglem. Od 1 lipca nowy zakaz, grozi nawet pozbawienie wolności

Ministerstwo Zdrowia nieustannie przypomina, aby pamiętać o środkach ostrożności, ponieważ zachowania społeczne odgrywają kluczową rolę w rozwoju epidemii koronawirusa.

W celu zapobiegania nowym zakażeniom zaleca się utrzymanie przynajmniej 2-metrowego dystansu między ludźmi, częste mycie rąk wodą z mydłem, dezynfekowanie dłoni preparatami na bazie alkoholu, a także unikanie osób kaszlących i kichających.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  2. Zdumiewające sceny w komisji wyborczej. Członkini próbowała schować karty w kuriozalny sposób;
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Kawa w nagrodę dla każdego, kto zbiera w górach śmieci. Wspaniała akcja schroniska w Tatrach

Następny artykuł