WHO zaleca noszenie maseczek
fot. https://unsplash.com/ Rusty Watson
Autor Natalia Niewczas - 24 Sierpnia 2020

Nowe wytyczne WHO dotyczące noszenia maseczek. Jednak nie wszyscy powinni je nosić

WHO postanawia zabrać głos w sprawie z jednej z najbardziej kontrowersyjnych kwestii związanych ze wciąż trwającą pandemią koronawirusa. Obowiązek zakrywania nosa i ust to dla wielu prawdziwe utrapienie. Gdy w grę wchodzą dzieci, sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana.

WHO rozwiewa wątpliwości rodziców. Choć nadrzędnym celem opiekunów jest zapewnienie potomstwu jak najlepszej ochrony, kwestia noszenia maseczek pozostaje sporna. Z jednej strony osłona nosa i ust z założenia ma filtrować wdychane przez właściciela powietrze (ta poprawnie umiejscowiona na twarzy), z drugiej trudno upilnować niezdające sobie sprawy z zagrożenia dzieci, a to oczywiście nie koniec rozmaitych wątpliwości. Stanowisko WHO jest jednak klarowne.

Uczniowie przerażeni, rodzice łapią się za głowy. Dzieci jednak nie pójdą do szkoły 1 września?Uczniowie przerażeni, rodzice łapią się za głowy. Dzieci jednak nie pójdą do szkoły 1 września?Czytaj dalej

Najnowsze rekomendacje WHO

WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia, wydała oficjalną rekomendację w sprawie noszenia osłony nosa i ust przez dzieci. Temat do dziś budzi duże kontrowersje, mnożyły się skrajne głosy. Zalecenia organizacji są jednak jasne - dzieci powinny nosić maseczkę ochronną jak osoby dorosłe, choć w określonym wieku.

- Dzieci powyżej 12 roku życia powinny w tym samym stopniu nosić maseczkę ochronną jak dorośli, zwłaszcza gdy nie mogą zachować minimalnego dystansu społecznego, a liczba zarażeń koronawirusem w ich regionie jest wysoka - rekomenduje Światowa Organizacja Zdrowia.

Dzisiaj grzeje: 1. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli

2. Banki wyciągają ręce po nasze pieniądze? Oszczędności zagrożone nową opłatą

Badania nad koronawirusem wciąż trwają, nad zgłębianiem jego specyfiki pochylają się naukowe umysły z całego świata. Jak podaje portal o2.pl, uczeni wciąż nie wiedzą dokładnie, w jak dużym stopniu za rozprzestrzenianie COVID-19 odpowiedzialni są najmłodsi. Wstępne zgromadzone przez naukowców dane wskazują, że częściej niż małe dzieci, chorobę COVID-19 przenoszą na innych osoby w wieku nastoletnim.

Przewidywania Światowej Organizacji Zdrowia co do terminu zakończenia pandemii nie są zbyt pokrzepiające. WHO wstępnie przewiduje zażegnanie zagrożenia w okresie najbliższych dwóch lat. W Polsce sytuacja epidemiologiczna wciąż nie chce się ustabilizować. W niedzielę 23 sierpnia Ministerstwo Zdrowia doniosło o kolejnych 581 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna zmiana w Polsce już dziś. Odczują ją wszyscy
  2. Gwiazda Polsatu odeszła w ciszy. Teraz już nikt o niej nie pamięta, choć była wspaniałą aktorką
  3. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli
  4. TVN ujawnił skandaliczną prawdę. Nie mieści się w głowie, do czego dochodzi w karetkach
  5. Była premier zarażona koronawirusem. Rzeczniczka przekazała przykre wiadomości o stanie zdrowia
  6. Zazdroszczą jej wszystkie kobiety. Ma 70 lat a wygląda jak nastolatka. Jak to możliwe?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł