WHO: wydało ostrzeżenie na temat epidemii
pixabay_geralt
Autor Damian Witoń - 26 Marca 2020

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega. Kwarantanna może nie wystarczyć do pokonania koronawirusa

WHO w ubiegłą niedzielę ostrzegło wszystkie państwa, że sama kwarantanna może okazać się niewystarczająca do powstrzymania epidemii wirusa SARS-CoV-2. Aby z nią zwyciężyć, konieczne jest podjęcie dodatkowych działań.

WHO w ostatnią niedzielę wydało ostrzeżenie związane z rozprzestrzeniającą się na całym świecie epidemią wirusa SARS-CoV-2. Według organizacji objęcie danego kraju kwarantanną może okazać się niewystarczające do powstrzymania patogenu. Konieczne jest podjęcie daleko idących środków.

Z ostatniej chwili: Rząd wprowadza kolejne ograniczenia. Dotyczą wychodzenia z domuZ ostatniej chwili: Rząd wprowadza kolejne ograniczenia. Dotyczą wychodzenia z domuCzytaj dalej

WHO ostrzega przed koronawirusem. Wprowadzenie kwarantanny może nie wystarczyć, aby go powstrzymać

W niedzielę 22 marca Mike Ryan pełniący funkcję eksperta do spraw nadzwyczajnych w Światowej Organizacji Zdrowia, wypowiedział się na temat epidemii wirusa SARS-CoV-2. Według niego objęcie całego kraju kwarantanną może okazać się niewystarczającym środkiem do tego, aby powstrzymać patogen. Oprócz tego należy podjąć się innych, równie ważnych działań.

-Nie wystarczy objąć całego kraju kwarantanną, by pokonać koronawirusa. Należy testować wszystkie podejrzane przypadki, by uniknąć odrodzenia się wirusa. Powinniśmy skupić się na znajdowaniu chorych i zakażonych oraz na izolowaniu ich, na znajdowaniu ludzi, z którymi się kontaktowali i izolowaniu ich. Niebezpieczeństwo polega na tym, że jeśli nie zastosujemy teraz silnych środków ochrony zdrowia publicznego, to choroba powróci, gdy ograniczenia ruchu i kwarantanny zostaną zniesione - powiedział ekspert w wywiadzie dla BBC

Mike Ryan zaznaczył również, że wzorem postępowania dla krajów europejskich powinny być Chiny, Singapur i Korea Południowa. Państwa te połączyły ograniczenia w ruchu obywateli z testowaniem każdego podejrzanego przypadku. Jak podaje portal zdrowie.wprost.pl, Europa zastępuje obecnie Azję w roli epicentrum pandemii. Konieczne jest zatem zwiększenie starań wkładanych w walkę z wirusem SARS-CoV-2 przez państwa na Starym Kontynencie.

Dzisiaj grzeje: 1. Liczba zarażonych w Polsce cały czas rośnie. Mimo to Krzysztof Jackowski twierdzi, że niebawem czeka nas przełom

2. Niepokojące informacje o Jolancie Kwaśniewskiej. Z każdą godziną sytuacja się pogarsza

Obecnie koronawirusem na całym świecie zaraziło się już ponad 398 tysięcy osób. Patogen przyczynił się do śmierci 17 454 ludzi na całej planecie. Do niedawna najgorzej było w Chinach. Teraz jednak w niechlubnym rankingu ofiar epidemii wyprzedziły je Włochy. W państwie położonym na Półwyspie Apenińskim zmarło już ponad 6 tysięcy chorych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bezdomny poprosił w restauracji o resztki jedzenia. Gości zamurowało słysząc odpowiedź kierownika
  2. Nie żyje zwycięzca „Top Chefa”. Zmarł na koronawirusa, miał 59 lat
  3. Przełom w walce z koronawirusem. Węgierscy naukowcy odkryli dokładny kod genetyczny wirusa
  4. Już niedługo może być najczęściej diagnozowanym nowotworem. Ponad połowa przypadków wykrywana jest zbyt późno
  5. Można ponownie zarazić się koronawirusem? Lekarze nie mają wątpliwości
  6. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni

Następny artykuł