WHO ostrzega przed drugą falą epidemii
pixabay.com/OrnaW
Autor Barbara Bujar - 28 Maja 2020

WHO podało termin drugiej fali epidemii. "Wszystkie kraje muszą pozostać w pogotowiu"

WHO ostrzega przed drugą falą epidemii. Szef Światowej Organizacji Zdrowia poinformował, że może być ona jeszcze groźniejsza, dlatego nie popiera luzowania obostrzeń w krajach europejskich. Druga epidemia może według niego nastąpić pod koniec roku kalendarzowego lub na przełomie 2020 i 2021 roku.

Kiedy cały świat walczy z epidemią koronawirusa, WHO przewiduje już drugą falę. Szef Światowej Organizacji Zdrowia, dr Hans Henri Kluge, uważa, że zamiast luzowania obostrzeń wszystkie kraje powinny pozostać w gotowości i nastawić się dużo groźniejszą odsłonę choroby. Jego zdaniem jest jeszcze za wcześnie, aby cieszyć się z malejącej liczby zakażeń.

Właściwości zdrowotne bananów. Czy każdy powinien po nie sięgać?Właściwości zdrowotne bananów. Czy każdy powinien po nie sięgać?Czytaj dalej

Zdaniem WHO koronawirus pozostanie z nami jeszcze na długo

Według szefa WHO koronawirus nie odejdzie tak szybko, druga fala epidemii nadejdzie na pewno. Przewidywane jest to w okresie jesienno-zimowym, czyli pod koniec 2020 roku. Informuje on, że może być ona niezwykle niebezpieczna i zarazić o wiele więcej osób. Powodem tego ma być to, że wirus połączy się z chorobami sezonowymi, takimi jak grypa.

Głos w sprawie zabrała również Maria Van Kerkhove, epidemiolog chorób zakaźnych WHO.

- Wszystkie kraje muszą pozostać dalej w pogotowiu. Wszystkie kraje muszą nadal być gotowe do szybkiego wykrywania przypadków, nawet te, w których odnotowano największy spadek liczby zakażeń – jej wypowiedź czytamy na stronie webniusy.com

Epidemiolog wyjaśniła również, dlaczego dr Hans Henri Kluge ma rację i nie powinniśmy cieszyć się przedwcześnie.

Dzisiaj grzeje: 1. Wstydliwy problem, z którym nie radzi sobie wielu pacjentów. Hemoroidy da się jednak skutecznie leczyć"

2. Minister Zdrowia wyznał prawdę. Powiedział, jakie jest prawdopodobieństwo spotkania zakażonej osoby

- Cechą charakterystyczną koronawirusów jest ich zdolność do ewoluowania i wzmacniania się w określonych okolicznościach. Wirus jest bardzo zaraźliwy. Jeśli damy mu taką możliwość, znów uderzy – dodała w swojej wypowiedzi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki skandal z truskawkami w Biedronce. Klienci są wściekli
  2. Zupełnie nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Liczba zarażonych gwałtownie wzrosła
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Marki aut, które Polacy pokochali. Auto z miejsca 5. na pewno sam prowadziłeś

Następny artykuł