Jest nowe epicentrum pandemii koronawirusa. Oficjalna informacja WHO

WHO poinformowała, że Ameryka Południowa stała się kolejnym epicentrum pandemii koronawirusa
unsplash.com/ Martin Sanchez
Autor 28.05.2020

WHO oficjalnie ogłosiła, że Ameryka Południowa stanowi obecnie epicentrum pandemii COVID-19. Światowa Organizacja Zdrowia przyjęła ponadto stanowisko w kwestii zniesienia obostrzeń w poszczególnych państwach.

WHO ogłosiła, że Ameryka Łacińska stała się obecnym centrum pandemii koronawirusa. Ostatniej doby w Brazylii na COVID-19 zmarło ponad tysiąc osób, w Meksyku ponad 500.


Jak wynika z najnowszego raportu WHO, Brazylia odnotowała więcej infekcji niż jakikolwiek inny kraj w Ameryce Południowej. Najwyższy dotąd dzienny bilans zgonów i zakażeń odnotowało Peru.

Badanie, którego boi się wielu z nas. Kiedy wykonać kolonoskopię i jak się do niej przygotować?Badanie, którego boi się wielu z nas. Kiedy wykonać kolonoskopię i jak się do niej przygotować?Czytaj dalej


WHO poinformowała, że Ameryka Południowa stała się kolejnym epicentrum pandemii koronawirusa


– Nasz region stał się epicentrum pandemii koronawirusa – powiedziała dyrektor WHO ds. obu Ameryk Carissa Etienne.


Jak podaje portal o2.pl, Carissa Etienne to dyrektor WHO ds. Obu Ameryk i szef Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia. Jak wyjaśniła w trakcie wideokonferencji, specjaliści Światowej Organizacji Zdrowia przewidują w najbliższym czasie wzrost liczby zgonów w krajach Ameryki Łacińskiej. Tendencja prawdopodobnie będzie utrzymywała się do sierpnia 2020 roku.


Etienne apeluje, by państwa Ameryki Łacińskiej w żadnym wypadku nie znosiły ograniczeń. Dyrektor WHO uznała Brazylię za najbardziej zagrożony koronawirusem państwo na swiecie. Specjalistka uważa, że zanim kraj upora się z pandemią COVID-19, minie jeszcze wiele czasu. Jak wynika z danych, obecna liczba zachorowań w Brazylii ustępuje jedynie Stanom Zjednoczonym.


– Teraz nie czas na złagodzenie ograniczeń przez kraje. Nasz region stał się epicentrum pandemii COVID-19. (...) Brazylia ma przed sobą długą drogę, zanim nastąpi pandemiczny koniec – ostrzegła Carissa Etienne.


Władze kraju nie są stanie zapanować nad rozprzestrzenianiem się epidemii wirusa SARS-CoV-2. Wyjątkowo trudna sytuacja jest m.in. Peru i Chile, gdzie tempo zarażania się przez mieszkańców nieustannie przyspiesza.

W związku z faktem, że wiele państw zaczęło wycofywać się z nałożonych ograniczeń, Carissa Etienne zdecydowała się na wydanie oświadczenia. Co więcej, rośnie także opór społeczny wobec ich stosowania.

Dzisiaj grzeje: 1. Wstydliwy problem, z którym nie radzi sobie wielu pacjentów. Hemoroidy da się jednak skutecznie leczyć"

2. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Tym razem w kościele, pilny apel do wiernych


Dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia ds. obu Ameryk poinformowała, że na obu kontynentach amerykańskich pandemia pochłonęła już ponad 143 tys. ofiar, a wirusem SARS-CoV-2 zainfekowało się ponad 2,4 mln osób.


Ministerstwo zdrowia Brazylii poinformowało w niedzielę wieczorem, że w ciągu ostatniej doby liczba ofiar koronawirusa powiększyła się o 1 039, do 24 512. Potwierdzono też 16 324 nowych infekcji, łącznie jest ich 391 222.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gotujesz rosół na kurczaku? Nie zapominaj o triku naszych babć, dzięki niemu zmysł smaku orbituje
  2. Na cmentarzach pojawiły się dziwne kartki. Ich treść przyprawia o dreszcze
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Gdzie i kiedy będziemy musieli nadal nosić maseczki? Rząd podał szczegółowe wytyczne

Następny artykuł