who: testy na koronawirusa
pixabay Vesna_Pixi
Autor Klaudia Gaicka - 30 Sierpnia 2020

WHO wydało specjalne wytyczne. Dotyczą testów na koronawirusa

WHO zabrało głos w sprawie testów na koronawirusa SARS-CoV-2. Eksperci uważają, że testy powinny być wykonywane szybko oraz zawsze dostępne. Podczas ostatniej konferencji Mike Ryan oraz Maria Van Kerkhove poruszyli ważne kwestie.

WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia działa w ramach systemu Narodów Zjednoczonych. Jest odpowiedzialna za elementarne kwestie w ochronie zdrowia, m.in.: ustala panujące normy i standardy (np. dotyczące składu lekarstw i jakości żywności), stwarza politykę zdrowotną opartą na wiedzy naukowej tysięcy ekspertów z całego świata, śledzi i ocenia tendencje zdrowotne.

Poszła do lekarza, zaniepokoił ją rozwarstwiony paznokieć. Diagnoza wykazała poważne schorzeniePoszła do lekarza, zaniepokoił ją rozwarstwiony paznokieć. Diagnoza wykazała poważne schorzenieCzytaj dalej

WHO wyjaśnia, w jaki sposób powinny być przeprowadzane testy na koronawirusa SARS-CoV-2. Znana epidemiolożka uważa, że testom powinno się poddawać również osoby, które miały kontakt z zarażonym

Przedstawiciel WHO ds. sytuacji kryzysowych uważa, że testy na koronawirusa SARS-CoV-2 powinny być dostępne i wykonywane szybko. Jak podaje portal Wp.pl, Mike Ryan poruszył podczas wczorajszej (27 sierpnia) konferencji wiele istotnych informacji.

Zdaniem eksperta w większości państw nie jest konieczne testowanie na obecność wirusa SARS-CoV-2 szerokich populacji. Zapewnił również, że organizacja stale współpracuje z politykami Chin, aby wspólnie stworzyć zespół najlepszych lekarzy i ekspertów do walki z pandemią COVID-19.

Maria Van Kerkhove, czyli epidemiolożka Światowej Organizacji Zdrowia uważa, że testom na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 powinno się poddawać nie tylko osoby podejrzane o to, że mogły zachorować na COVID-19, ale również tych, którzy mieli z nimi jakikolwiek kontakt. Zdaniem Van Kerkhove w pierwszej kolejności badaniom powinny być osoby, u których występują symptomy typowe tej choroby.

Epidemiolożka uważa, że testy na szeroką skalę powinny być brane pod uwagę w przypadku nowych ognisk zakażeń. Może to pomóc przerwać łańcuch transmisji szkodliwego patogenu.

Dzisiaj grzeje: 1. Światło dziennie ujrzał poufny raport dotyczący koronawirusa. Fatalne informacje
2. RMF: Wyciekł tajny rządowy scenariusz. Na zimę umrzeć ma nawet 85 tys. osób

Najnowsze statystyki wskazują, że od początku wybuchu pandemii SARS-CoV-2 odnotowano aż 24,5 mln chorych. 16 mln osób udało się wygrać walkę z chorobą. Niestety 832 tys. zmarło wskutek zakażenia.

Również w naszym kraju każdego dnia przybywa zarażonych. Do tej pory potwierdzono 65 480 przypadków, z czego wyzdrowiało 44 785, a zmarło 2018 pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Panika w tramwaju, pasażerowie uciekli. Zakażona kobieta szukała pomocy, chciała jechać do szpitala
  2. Pytanie na śniadanie: Afery ciąg dalszy, widzowie zażenowani, komentują wprost. "TVP schodzi na psy"
  3. Nastolatki zignorowały czerwoną flagę. Nie mogły wrócić na brzeg
  4. Ksiądz zarażony koronawirusem. Sanepid poszukuje wiernych
  5. Wstrząsająca relacja zgwałconego mężczyzny. Szczegóły tylko dla osób o mocnych nerwach
  6. W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historia

Następny artykuł