WHO: pracownicy organizacji oskarżen i
fot. unsplash.com/Ashkan Forouzani
Autor Karol Zaborowski - 30 Września 2020

Gigantyczna afera w WHO. Pracownicy oskarżeni

WHO jako organizacja zatrudnia tysiące osób. Jej działalność szczególnie teraz w dobie pandemii jest oceniana, a także krytykowana przez liczne ugrupowania. Tym razem afera dotyczy nadużyć, jakich mieli dopuszczać się pracownicy WHO względem kobiet.

WHO zajmuje się nie tylko walką z obecnie panującą pandemią koronawirusa. Trzeba pamiętać, że w przeszłości ludzkość musiała się mierzyć również z innymi chorobami. Jeszcze nie tak dawno głośno było o niebezpiecznym wirusie Ebola, który pustoszył kraje afrykańskie. Teraz ponad 50 kobiet z Demokratycznej Republice Konga oskarża pracowników Światowej Organizacji Zdrowia.

Żona Macieja Stuhra przyznała się do choroby. Jedno wydarzenie wywróciło jej życie do góry nogamiŻona Macieja Stuhra przyznała się do choroby. Jedno wydarzenie wywróciło jej życie do góry nogamiCzytaj dalej

Pracownicy WHO oskarżeni o wykorzystywanie seksualne kobiet

Dramatyczne wydarzenia, o które są oskarżani pracownicy WHO, miały mieć miejsce od 2018 roku do marca 2020. Całe dochodzenie prowadzone przez agencję informacyjną New Humanitarian i fundację Thomson Reuters trwało rok. Jak podaje portal O2.pl, to właśnie wtedy udało się zebrać informacje o wielu nadużyciach ze strony osób, które twierdziły, że są pracownikami między innymi WHO.

Od 51 kobiet zebrano wywiady, z których wynika, że proponowano lub zmuszano je do seksu w zamian za pracę. W razie odmowy, ich umowy były natychmiast rozwiązywane. Co najmniej 30 oskarżeń dotyczy pracowników WHO, wśród których byli również lekarze. Jedna z pokrzywdzonych wprost mówi, że została zaproszona do domu jednego z medyków.

- Zamknął drzwi i powiedział mi: jest warunek. Musimy teraz uprawiać seks. Zaczął zdejmować ze mnie ubranie. Cofnęłam się, ale on nie przestawał i dalej ściągał moje ubranie. Zacząłem płakać i powiedziałam mu, żeby przestał. Nie przestawał. Otworzyłam więc drzwi i wybiegłam na zewnątrz - mówi pokrzywdzona.

Dzisiaj grzeje: 1. Dorota Gardias trafiła do szpitala. Jej stan jest ciężki, co się dzieje?
2.ING, mBank, Santander i inne banki przypominają. Już od jutra tysiące Polaków zapłaci ogromne kwoty, wielu zapomniało
3. Umarła w szpitalu, wcześniej zdążyła jednak wszystko nagrać. To, jak ją tam potraktowali, woła o pomstę do nieba

WHO wydało w tej sprawie specjalne oświadczenie, w którym podkreśla, że wszystkie zgłoszenia zostaną szczegółowo zbadane, a każda osoba oskarżona i zidentyfikowana jako zaangażowana w ten niedopuszczalny proceder, poniesie poważne konsekwencje.

- Działania rzekomo popełnione przez osoby identyfikujące się jako pracownicy WHO są niedopuszczalne i będą szczegółowo zbadane. Każda osoba zidentyfikowana jako zaangażowana zostanie pociągnięta do odpowiedzialności i poniesie poważne konsekwencje, w tym natychmiastowe zwolnienie - podaje w oświadczeniu WHO.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sąsiad Polski wprowadza stan wyjątkowy. Zmiany już od jutra
  2. Prowadzi "Jeden z dziesięciu" od lat, jednak niewielu zna jego prawdziwą twarz. Ujawniamy kim naprawdę jest Tadeusz Sznuk
  3. Dziś wchodzi w życie nowy zakaz. Wielu Polaków może być niezadowolonych
  4. Lekarze się kłócili, a dzieci umierały. Jedyną nadzieją okazał się szpital prywatny
  5. Ministerstwo Zdrowia opublikowało ważne nagranie. Wiele osób nie może powstrzymać się od łez [WIDEO]
  6. Jedna łyżka dodana do panierki sprawia, że kotlety schabowe smakują lepiej niż kiedykolwiek. Klasyczny trick szefa kuchni zachwyca Polaków

Następny artykuł