WHO o koronawirusie
fot. https://pixabay.com/ Engin_Akyurt
Autor Natalia Niewczas - 31 Lipca 2020

WHO zmieniło zdanie. Najnowsze doniesienia o rozwoju pandemii

WHO dzieli się ze światem wyjątkowo niepokojącymi informacjami. Jeszcze niedawno Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegała przed drugą falą zakażeń koronawirusem mającą nadejść wraz z początkiem jesieni, a teoria o rzekomej sezonowości wirusa wzbudzała nadzieje na zahamowanie rozwoju pandemii. Teraz WHO zmienia zdanie - sprawa ma się znacznie gorzej.

WHO zmienia stanowisko wobec prognozowanej drugiej fali zachorowań na COVID-19. Według najnowszych zgromadzonych przez organizację danych koronawirus nie uderzy ze wzmożoną siłą po raz drugi. Choroba nie ma bowiem charakteru sezonowego, a co za tym idzie ani pora roku, ani temperatura nie mają na jej rozwój wpływu. Ludzkość czeka długofalowa walka z pandemią.

Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania pasażerów pociągu, w którym wykryto koronawirusaPilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania pasażerów pociągu, w którym wykryto koronawirusaCzytaj dalej


WHO potwierdza najgorsze obawy


WHO (World Heath Organization) wyprowadza z błędu - zebrane przez organizację dane nie wskazują na to, by na rozprzestrzenianie się koronawirusa miała wpływ pora roku lub temperatura. Sytuacja epidemiologiczna w Polsce zdaje się te doniesienia potwierdzać. Mimo trwającego lata Ministerstwo Zdrowia odnotowało największy dotychczas przyrost nowych przypadków COVID-19 w ciągu doby. W czwartek 30 lipca obecność koronawirusa potwierdzono u ponad 600 pacjentów.


Jak podaje portal portal.abczdrowie.pl, niepokojącymi informacjami podzieliła się podczas wirtualnej konferencji w Genewie rzeczniczka Światowej Organizacji Zdrowia Margaret Harris. Rzeczniczka wspomniała o tym, że zamiast z drugą falą zachorowań, świat będzie miał do czynienia raczej z jedną, naprzemiennie wznoszącą się i opadającą falą. Oznacza to, że od pandemii nie sposób będzie odpocząć, przynajmniej do czasu, gdy zostanie wynaleziona skuteczna szczepionka.

Dzisiaj grzeje: 1. Zapadła decyzja ws. powrotu dzieci do szkół. Pada konkretny termin
2.Dramatyczna sytuacja na Ukrainie. Za naszą wschodnią granicą padają rekordy zachorowań
3. Lidl z kontrowersyjnymi zasadami, nie każdemu się spodobają. Kasjer może zadać pytanie przy kasie


Przewidywane falujące, długotrwałe rozciągnięcie pandemii w czasie nie oznacza, że nadchodząca jesień nie stanowi dodatkowego zagrożenia. Sezon jesienno-zimowy wciąż może sprzyjać występowaniu nowych zakażeń koronawirusem.


Rozwój pandemii w poszczególnych krajach jest bardzo dynamiczny. Podczas gdy niektóre państwa donoszą o spadku liczby zachorowań, inne (w tym obecnie Polska) borykają się z ich zwiększoną ilością. Nowych przypadków zakażenia koronawirusem przybywa między innymi w Belgii i Hiszpanii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europa znowu się zamyka. Kolejne kraje wprowadzają obostrzenia
  2. Koronawirus w pociągu i autobusie. Sanepid pilnie poszukuje pasażerów
  3. Ruszają masowe "kontrole", zapukają do milionów Polaków. Jeśli się nie zgodzisz, słono zapłacisz;
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł