wiadomości z kraju: obostrzenia i koronawirus
Facebook_Prawo_i_Sprawiedliwość
Autor Klaudia Gaicka - 1 Sierpnia 2020

Jest ważne oświadczenie rządu. Wkrótce mogą wrócić dwa obostrzenia, duża część Polaków będzie niezadowolona

Wiadomości z kraju i świata są niepokojące. Niestety w ostatnich dniach padają niechlubne rekordy dobowego wzrostu zakażonych. Z tego powodu rządzący rozważają wprowadzenie obostrzeń, o których myśleliśmy, że mamy je już za sobą. Niewykluczone, że ta decyzja nie spodoba się wielu Polakom.

Wiadomości z ostatnich dni są niepokojące. Padają kolejne rekordy dobowego przyrostu zakażeń. W ostatniej dobie liczba zakażonych wzrosła o ponad 650 osób. Eksperci są pewni obaw, ponieważ podczas ciepłych miesięcy wszyscy spodziewaliśmy się zmniejszenia zagrożenia epidemicznego.

Wirusolog o przebiegu epidemii. Podał możliwy scenariuszWirusolog o przebiegu epidemii. Podał możliwy scenariuszCzytaj dalej

Wiadomości z kraju. Koronawirus znowu może nas pozbawić wielu możliwości

W ostatnich dniach mocno wzrosła liczba osób zdiagnozowanych w kierunku COVID-19. Rząd, który jeszcze niedawno przekonywał o tym, że „wirus jest w odwrocie”, dziś bacznie obserwuje sytuację i zastanawia się nad wprowadzeniem obostrzeń, które już jakiś czas nie obowiązują. Mogą powrócić dwa ważne obostrzenia, wielu Polaków nie będzie zadowolonych z obrotu spraw.

Jak podaje portal Webniusy.pl, rządzący chcą zahamować przyrost zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Nie wykluczają podjęcia kroków, które już kiedyś dały nam odpowiedni czas na przygotowanie się do epidemii. Dawne obostrzenia mogą wrócić lada dzień. Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński przyznał wczoraj w rozmowie z TVN24, że sytuacja w kraju może zmusić rząd do podjęcia decyzji, które będą mieć spory wpływ na nasze życie.

- Jesteśmy w kontakcie z partnerami z innych krajów europejskich i jeżeli sytuacja epidemiologiczna będzie tego wymagała […] jesteśmy gotowi wprowadzić ograniczenia, jeżeli chodzi o loty, a po drugie – rozważyć takie instrumenty, jak kwarantanna, która przez kilka miesięcy w Polsce obowiązywała wszystkich przyjeżdżających z zagranicy – Wyjaśnił Wiceminister Zdrowia Janusz Cieszyński w rozmowie z TVN24.

Wiceminister apelował również o przestrzeganie tych obostrzeń, które już obowiązują, czyli przede wszystkim noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych.

- Za nieprzestrzeganie tego grożą kary i myślę, że w najbliższych dniach liczba nakładanych kar będzie rosła, bo widać niestety poluzowanie – wyjaśnił.

Reporterzy poruszyli również ponownie temat powrotu dzieci do szkół we wrześniu. Niewątpliwie jest to temat, który wielu osobom zmywa sen z powiek.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Szumowski ujawnił, kiedy powrócą surowe obostrzenia. Nie pozostawia złudzeń
2.Dramatyczna sytuacja na Ukrainie. Za naszą wschodnią granicą padają rekordy zachorowań
3. Zwykłe 500 plus nie jako pieniądze, ale jako bon? Wicepremier: to droga, którą chcemy podążać

- Naszą intencją jest to, by tam, gdzie to możliwe, a więc przede wszystkim bezpieczne, by dzieci wróciły do szkół. Natomiast indywidualne decyzje będą zapadały na poziomie dyrektorów szkół, bo to oni najlepiej w porozumieniu z powiatowymi inspektorami sanitarnymi znają sytuację epidemiologiczną w okolicy i w samej placówce – powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie zmiany dla planujących wesela? Łukasz Szumowski w końcu zabrał głos
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. Na grobie Kory pojawił się niespodziewany napis. Trudno powstrzymać emocje
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. Były polityk PiS wyjawił, jak jest naprawdę. "Całą odpowiedzialność przerzuciliśmy na społeczeństwo"

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł