wiadomości: koniec z weselami?
fot. https://pixabay.com/ Free-Photos
Autor Klaudia Gaicka - 5 Sierpnia 2020

Wesela mogą zostać zakazane? Rzeczpospolita przekazała zaskakujące wiadomości

Wiadomości z kraju obfitowały ostatnio w bardzo niepokojące informacje. Raptem wczoraj padł kolejny niechlubny rekord dobowej ilości zachorowań. Eksperci są zaniepokojeni, a rządzący starają się powstrzymać epidemię. Źródło informuje, że niedługo ma powstać lista regionów, w których wesela będą zagrożone.

Wiadomości wprawiły przyszłych nowożeńców w osłupienie. Plany tysięcy Polaków są zagrożone. Nowe obostrzenia mają całkowicie zmienić najbliższą przyszłość zakochanych i nie tylko. Okazuje się, że planowane są również spore zmiany w kwestii zakupów w sklepach.

Rząd od kilku dni zapowiadał powrót niektórych obostrzeń. Różnica dotycząca nowych obostrzeń i tych sprzed kilku miesięcy ma być przede wszystkim taka, że nowe zalecenia mają dotyczyć tylko wybranych regionów.

Wstrząsające informacje, koronawirus w dużej fabryce w Polsce. Zatrudnia tysiące osóbWstrząsające informacje, koronawirus w dużej fabryce w Polsce. Zatrudnia tysiące osóbCzytaj dalej

Wiadomości z kraju, wesela zagrożone. Rząd tworzy listę ragionów

Podczas kiedy prezydent Andrzej Duda wygłasza wypowiedzi lekceważące obowiązek noszenia maseczek, reszta polityków i ekspertów zastanawia, w jaki sposób zatrzymać rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa SARS-CoV-2.

Ostatnie dni obfitowały w negatywne wydarzenia dla naszego kraju. Co rusz notujemy kolejny niechlubny rekord odnotowanych zachorowań na COVID-19. Jak podaje portal Rmf24.pl, zdarzały się nawet statystyki, w których rekordy padały z dnia na dzień. Zresztą nie trzeba daleko sięgać pamięcią, ponieważ nowy rekord został ustanowiony wczoraj, kiedy to odnotowano aż 680 nowych zachorowań.

Jak podaje „Rzeczpospolita", z informacji Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy (PR OZZL) wiadomo, że łóżka na oddziałach intensywnej terapii, które dotąd były puste, zaczynają się coraz szybciej wypełniać.

- Takie informacje docierają do nas z całego kraju. To efekt nie tyle poluzowania norm, co tego, że ludzie przestali bać się koronawirusa. Ta niefrasobliwość nas zgubi - przestrzega w rozmowie z dziennikiem przewodniczący PR OZZL Filip Płużański.

W związku ze wzrastającą epidemią resort zdrowia identyfikuje potencjalne źródła zakażenia. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami wesela mogą być organizowane na maksymalnie 150 osób. Jednak niedługo może się to zmienić, Ministerstwo Zdrowia tworzy listę regionów, w których wesela mogą zostać całkowicie zostać zakazane.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania klientów restauracji, w której wykryto koronawirusa
2. Już niebawem wielu Polaków czeka wymiana prawa jazdy. Koszty mogą zadziwić

To nie koniec zmian, rząd zapowiedział również zaostrzenie restrykcji dot. zakupów w sklepach. Już niedługo może się okazać, że osoby bez maseczki nie będą mogły zrobić zakupów w sklepie.

- Prawo za chwileczkę się zmieni i sklepy będą miały obowiązek wymagania maseczek od osób, które robią zakupy. [...] Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu takie prawo zostanie uchwalone. I będzie to obowiązek - wyjawił Główny Inspektor Sanitarny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła decyzja ministra zdrowia. Wracają obostrzenia
  2. Śmierć zajrzała Edycie Górniak w oczy. Dantejskie sceny na drodze
  3. Objawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
  4. Dobre wieści. Jerzy Stuhr po raz pierwszy pojawił się na wizji po przebytym udarze
  5. Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedź
  6. 20-latka wzięła ślub z lalką zombie. Wspólne zdjęcia i wideo wbijają w fotel

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł