Fatalne wieści dla tysięcy Polaków. Kolejny sąsiedni kraj zamyka granice

Wiadomości z Czech - granice dla Polski zamknięte
unsplash.com/Macau Photo Agency
Autor Barbara Bujar08.11.2020

Najnowsze wiadomości z Europy nie pozostawiają złudzeń – od poniedziałku 9 listopada granice Czech zostaną zamknięte dla Polaków. Na teren kraju będą mogły wjechać jedynie osoby z negatywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa. Zasada nie będzie jednak dotyczyła wszystkich.

Najnowsze wiadomości, które dotarły do Polski, z pewnością pokrzyżują plany wielu osób. Władze Czech sporządziły listę państw oznaczonych trzema kolorami, wskazującymi na stopień ryzyka ze względu na ilość zakażeń koronawirusem. Czerwony objął kraje o największym zagrożeniu. Wśród nich znalazła się między innymi Polska.

W związku ze wpisaniem Polski na listę państw czerwonych, czeski rząd postanowił zamknąć granice dla naszych obywateli. Od poniedziałku 9 listopada na teren sąsiadującego z nami kraju będą mogły wjechać jedynie poszczególne osoby, spełniające podane kryteria. Jednym z nich jest ważny negatywny wynik na obecność COVID-19.

Jak uniknąć zachorowania na COVID-19? Specjaliści podają najlepsze metody ochronyJak uniknąć zachorowania na COVID-19? Specjaliści podają najlepsze metody ochronyCzytaj dalej

Najnowsze wiadomości z Czech. Kto od poniedziałku będzie mógł przekroczyć granice?

Jak donosi serwis internetowy Polsat News, sytuacja epidemiologiczna w Czechach jest bardzo poważna. Od połowy października na terenie kraju obowiązują zaostrzone restrykcje – edukacja szkolna prowadzona jest w trybie zdalnym, punkty handlowe, placówki kultury i obiekty sportowe zostały zamknięte, a od 21:00 do 5:00 obowiązuje godzina policyjna.

- W przestrzeni publicznej nie można się poruszać w grupach większych niż dwuosobowe. Zakazano wszelkich zgromadzeń publicznych. Urzędy pracują zdalnie, a dla interesantów są otwarte dwa dni w tygodniu przez pięć godzin – przekazuje Polsat News.

Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa, władze Czech skutecznie ograniczają także podróże zagraniczne. Od północy 9 listopada w życie wejdzie zaktualizowana lista krajów objętych zakazem wjazdu na teren ich państwa. Ograniczenie dotyczyć będzie także Polaków, ale z wyjątkami.

Osoby, które będą chciały przekroczyć czeską granicę i pozostać w kraju na dłużej nić 12 godzin, będą musiały zabrać ze sobą potwierdzenie negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. Co ważne, badanie będzie musiało być wykonane nie wcześniej niż 72 godziny przed planowanym przyjazdem do Czech. Zasada dotyczy wszystkich, którzy w ciągu ostatnich dwóch tygodni przebywali w krajach wysokiego ryzyka dłużej niż 12 godzin.

Są jednak tacy, którzy na teren Czech będą mogli wjechać bez żadnego problemu. Jak ustalił serwis, w takiej grupie znajdą się pracownicy transgraniczni, uczniowie i studenci, którzy przekraczają granicę przynajmniej raz w tygodniu oraz dyplomaci i dzieci do 5. roku życia.

Dzisiaj grzeje: 1.Nadchodzi narodowa kwarantanna? Ważna zapowiedź premiera Morawieckiego
2.Gigantyczny nowofundland próbuje wdrapać się kobiecie na kolana. Nie wszystko poszło po jego myśli
3. "Kiedy Polacy mogą spodziewać się szczytu zachorowań? Eksperci przedstawili prognozy, padła konkretna data

Nowe odkrycie dotyczące koronawirusa. Naukowcy podali, co łagodzi przebieg choroby COVID-19Nowe odkrycie dotyczące koronawirusa. Naukowcy podali, co łagodzi przebieg choroby COVID-19Czytaj dalej

Granice Czech pozostaną także otwarte dla osób, które wymagają nagłej pomocy medycznej, obywateli i ich rodzin oraz cudzoziemców posiadających wizę albo zezwolenie na stały bądź czasowy pobyt.

Pacjenci.pl zdjęcia"Płakać mi się chce". Wzruszające wyznanie ratownika i apel do PolakówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy badający COVID-19 rozpoznali kluczową kwestię dot. choroby. Ważne odkrycie może ogromnie dużo zmienić
  2. Netflix jak kanał telewizyjny? Serwis testuje przełomowy pomysł
  3. Eksperci podkreślają: w walce z epidemią kluczowy jest jeden główny czynnik. Jego brak może być fatalny w skutkach
  4. Koronawirus mutuje, czy jest teraz groźniejszy dla zdrowia? Ekspert wyjaśnia, na co należy się przygotować
  5. Naukowcy zidentyfikowali nowy objaw koronawirusa. Niepokojący symptom może pojawić się już na początku infekcji
  6. Pijany kierowca wjechał w słup. Policjanci zamarli, gdy zorientowali się, kogo zatrzymali

Następny artykuł