Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa

Wiadomości o stale rosnącej liczbie utonięć
East News/Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa 07.06.2017 Cwiczenia Renegade/Sarex.
Autor Barbara Bujar09.08.2020

Wiadomości, które obiegły media, są przerażające. Od początku kwietnia w Polsce utopiło się już ponad 230 osób. Niestety, z dnia na dzień liczba zgonów rośnie. W ubiegły weekend Komenda Główna Policji znów odnotowała kolejne przypadki utonięć. RCB apeluje do wszystkich Polaków o ostrożność i przestrzeganie zalecanych zasad podczas pobytu nad wodą.

Wstrząsające wiadomości przekazało dziś TVN24. Według ustaleń stacji miniony weekend nie należał do spokojnych. W sobotę Główna Komenda Policji odnotowała trzy utonięcia, w niedzielę do statystyk musiała dopisać kolejne. Do licznych tragedii doszło między innymi w województwie śląskim oraz łódzkim. Od początku kwietnia ilość ofiar na terenie całej Polski przekroczyła 230.

Zaskakujące obostrzenia dotyczące wesel. Słowa Szumowskiego porażająZaskakujące obostrzenia dotyczące wesel. Słowa Szumowskiego porażająCzytaj dalej

TVN24 przekazało najnowsze wiadomości w sprawie utonięć w Polsce. RCB po raz kolejny alarmuje

W sobotę 8 sierpnia w Polsce utonęły trzy osoby. Wszystkie zdarzenia miały miejsce w województwie śląskim. Jedno ze zgłoszeń wpłynęło do częstochowskiej straży pożarnej około godziny 13:30. Dotyczyło ono 40-letniego mężczyzny, który kąpał się w zbiorniku wodnym Bałtyk. Niestety, według kpt. Marcina Pudło z częstochowskiej straży pożarnej, wybrał miejsce, które nie było do tego przeznaczone. Mimo szybkiej reakcji służb mężczyzna zmarł.

Do kolejnych utonięć doszło tego dnia nad zalewem Chechło-Nakło, które znajduje się nieopodal Tarnowskich Gór, oraz nad wodą w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. W obu przypadkach zginęli mężczyźni. Pierwszy z nich miał około 50 lat, drugi - 27, a jego poszukiwania trwały już od piątku.

Sytuacja wcale lepiej nie wyglądała w niedzielę. Na jednej z działek w Łodzi został znaleziony 36-letni mężczyzna, który najprawdopodobniej utopił się w ogródkowym zbiorniku wodnym. Jego ciało nad ranem wyłowiła jego żona. Sprawą śmierci 36-latka zajmuje się policja pod nadzorem prokuratura.

W niedzielę utopił się także 49-letni mężczyzna, który wcześniej spożywał alkohol ze znajomymi. Grupa przybywała nad rzeką Miała w miejscowości Pełcza. W chwili odnalezienia jego zwłoki miały być częściowo zanurzone w wodzie. Jak poinformowała asp. Karolina Górzna-Kustra, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie, znalazł je kolega zmarłego. Trwa sprawa wyjaśniająca.

Do listy niedzielnych utonięć dopisano również jezioro Mosąg w powiecie olsztyńskim. Zginęło tam dwóch mężczyzn w wieku 30 i 53 lat, którzy dzień wcześniej wybrali się na ryby. Kiedy rodzina zgłosiła ich zaginięcie, rozpoczęła się akcja poszukiwawcza. Łódka mężczyzn została odnaleziona, jednak ich ciała znajdowały się poza jej pokładem. To kolejna sprawa, którą zajęła się już policja.

Dzisiaj grzeje: 1. Od 1 września zaczyna obowiązywać nowe prawo. Będzie trzeba załatwiać specjalne zaświadczenia
2.TVP nie mogło ocenzurować scen protestu. Zobaczyli je wszyscy widzowie

W związku z licznymi utonięciami, które odnotowywane są w naszym kraju, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa postanowiło przypomnieć Polakom o podstawowych zasadach ostrożności.

- Pływaj tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodź do wody po alkoholu lub środkach odurzających, załóż kapok na łódce, kajaku i rowerze wodnym – apeluje RCB na Twitterze.

Warto pamiętać również o tym, aby nie skakać do wody w nieznanych miejscach, nie wbiegać do wody, kiedy nasze ciało jest rozgrzane oraz nie wypływać na materacu daleko od brzegu. Nie należy także wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku. Jednak przede wszystkim trzeba bezwzględnie stosować się do poleceń ratownika.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za stare meble i używane akcesoria płacą fortunę, nawet ponad 4 tys. złotych. Ogrom Polaków wciąż ma je w domach
  2. Niebezpieczny wypadek na żywo w "Pytanie na śniadanie" TVP. Mogło źle się skończyć
  3. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Zaginiony piłkarz odnaleziony martwy
  4. Wojciech Cejrowski ma poważne problemy ze zdrowiem? Podróżnik opublikował bardzo niepokojący wpis
  5. Gwiazda Polsatu wywołała skandal w pociągu. Pasażerka musiała uciekać z przedziału, okropne
  6. 16 lat temu Angelina Jolie adoptowała chłopca z Kambodży. Jak wygląda dzisiaj?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł